Або «Лідер», або люди: жителі Тернопільської вкотре бунтують проти будівництва

1222

Або «Лідер», або люди: жителі Тернопільської вкотре бунтують проти будівництва. Поруч їх дому має знову зрости багатоповерхівка. Минуло навіть не півроку відколи місцеві через суд скасували усю містобудівну документацію компанії-забудовнику. І раптом дізналися: ПМП «Лідер» отримав чергові містобудівні. Люди кажуть, шоковані таким розвитком подій і вимагають у міської влади відновлення справедливості. Адже, певні, лишень почнеться будівництво – їх будинок завалиться.

Навіть півроку не минуло з тих пір, відколи люди через суд скасували усю наявну містобудівну документацію компанії-забудовнику. Кажуть, Феміда стала на їхню сторону, бо там було порушення на порушенні.

Незважаючи на це, в березні дізналися: ПМП «Лідер» отримало чергові містобудівні. Додають, цього разу компанія-забудовник почала ретельно готувати підгрунтя для старту будівництва. Нещодавно на адресу мешканців будинку надійшов ось такий лист щастя.

Відповідно до цього так би мовити документу компанія-забудовник покладе на рахунок міської ради мільйон і почне будуватися. Раптом щось піде не так – гроші використають на потреби мешканців.

Місцеві кажуть, не дозволять будуватися ні «Лідеру», ні будь-кому іншому, бо самі залишаться без житла. Переконують їх будинок стоїть на плавунах і вже почав сипатись.

Це – оселя Юлії Броніславівни. Жінка – багатодітна мати, у неї четверо дітей. Каже, раптом що із будинком ,подітись її родині буде нікуди, бо держава не надто дбає про матерів-героїнь. Квартира – єдине житло, на яке вона спромоглась заробити. Цей будинок – все її життя. Пригадує, бачила як його будували. І добре знає що можуть наробити так звані плавуни.

Так само під землю може піти і будинок, каже Юлія Броніславівна. Додає, і без будівництва під боком, він вже почав «повзти». Її позицію розділяє й сусідка – Раїса Петрівна.

Люди кажуть, найпоказовішим доводом того, що будинок «їде» є їхній підвал.

Люди не розуміють – як і чому ПМП «Лідер» знову із містобудівними. Заступник міського голови пояснює, проігнорувати звернення компанії-забудовника не могли – закон не дозволяє. Якщо раніше мали до нього питання стосовно оренди землі – їх знято – ПМП «Лідер» виграв Вищий господарський суд. Тому підстав не дати основоположний документ не було. Разом із тим наголошує, він – не підстава для паніки та старту будівництва.

Люди кажуть, як і раніше, звертатимуться скрізь. Але почати будівництво під своїми вікнами не дадуть. Адже певні, рано чи пізно воно таки призведе до трагедії. Тому шляху назад не бачать.