Аварійні виходи перевірено. Рятувальники  досліджували протипожежну безпеку ТРЦ у Хмельницькому . Підсумки тижня .

925

Щоб кемеровська трагедія не повторилася… Цього тижня хмельницькі еменесівці навчалися у одному із найбільших торгово-розважальних центрів міста. Гідранти,евакуаційні  виходи й система аварійного оповіщення – все це має працювати, як годинниковий механізм, аби у випадку надзвичайної ситуації люди змогли вибратися неушкодженими. Приводом для так званої «екскурсії» стала трагедія, яка трапилася у російському місті Кемеровому, й котра, тільки за офіційними підрахунками забрала життя понад шістьох десятків людей, за неофіційними – понад трьох сотень. Український Уряд висловив свої співчуття сім’ям загиблих і, аби подібного не трапилося в Україні, доручив перевірку усіх місць масового скупчення людей рятувальникам.

Це – все,  що залишилося від сумнозвісного торговельно-розважального центру «Зимова вишня». Минулонедільна масштабна пожежа ТРЦ у російському місті Кемерово забрала життя шістдесяти чотирьох людей, більшість із них – діти. Україна розділилася на кілька таборів, тих, хто вважає, що росіяни заслужили на трагедію, й тих, хто чужій біді співчуває. До останніх, до речі, належить український Прем’єр-Міністр.

Прем’єр закликав відповідні служби до профілактичного контролю. Попри те, що в Україні на сьогодні діє мораторій на перевірки контролюючими органами підприємств, установ й організацій, Уряд вже прийняв рішення про перевірку шкіл та дитячих садочків. Після Кемерівської трагедії цей список значно розширився.

Хмельницькі ж деесенесівці зорієнтували ще до прем’єрівського наказу, й ще вранці у середу завітали до одного із найбільших торговельно-розважальних центрів нашого обласного центру.

І це, тільки у найменш «рибний день», на вихідні кількість відвідувачів зростає до вісімнадцяти тисяч на один день. Людей багато, тож час від часу тут оголошують навчальну тривогу.

Якщо ж протипожежна система спрацьовує ці ескалатори зупиняються, вхідні розсувні двері фіксуються у відкритому положенні, на другому поверсі опускається розділювальна стіна – усе, аби якнайшвидше евакуювати відвідувачів.

У випадку замикання електромережі чи знеструмлення будівля автоматично спрацьовує запуски дизельного генератора.

Особлива увага – кінотеатру. Саме у одному із кінозалів у горезвісній «Зимовій вишні» ймовірно знаходився осередок займання, а евакуаційні виходи були закритими. Тут, переконують – всі двері тримають відчиненими.

На всіх стелях розміщені спеціальні димові й теплові датчики. Вони спрацьовують, коли температура підвищується за шістдесят градусів. Таких по всьому периметру більше, як тисяча. Вони передають сигнали ось на цей комп’ютер, за яким слідкує відповідальний за пожежну безпеку.

Еменесівців побачена у центрі система безпеки задовольнила. Кажуть, подібні «навчання» чекають й на інші торговельно-розважальні комплекси міста.  Роблять це такою великою компанією, аби особовий склад безпосередньо на місці вивчав той чи інший потенційно небезпечний об’єкт.

Востаннє з перевіркою пожежники побували у ТРЦ в листопаді минулого року. І підприємці, і рятувальники запевнюють – для перебування приміщення безпечне.

На щастя, крім начальної тривоги, справжній, вмикатися, за майже десятиліття торгового центру, не доводилося.