Без бордів і з україномовними вивісками. Підсумки тижня .

1240

Без бордів і з україномовними вивісками. Таким за кілька місяців центр Хмельницького бачить міська влада. Нещодавні рішення – тому підтвердження. Перше стосується впорядкування зовнішньої реклами, друге – узаконення та окультурення титульних назв торгових точок та офісів. А разом вони направлені на створення нового обличчя обласного центру, відродження історичної привабливості не лише для містян, а й для туристів. Адже, незважаючи на те, що Хмельницький вважають базарним, в нас є на що подивитися.

Її демонтували минулого року як і ряд інших бордів, встановлених за ініціативи підприємців і без дозволу департаменту архітектури. Замість них стіни розмалювали – не дешевими, але корисними та естетичними муралами.

Для того, аби творити вітчизняним митцям обіцяють надати ще більше площ. Адже центр міста незабаром цілком і повністю звільнять від рекламних розтяжок. Роботу за даним напрямком уже розпочали. Не без альтернативи для підприємців.

У центрі, за задумом влади, залишать лише сіті-лайти. Щоправда далеко не всі. Битим чи понівеченим конструкціям на вулицях міста місця не буде, кажуть у департаменті.

Аби це рішення не звалилося підприємцям як сніг на голову в департаменті взялися за просвітницьку роботу. Протягом двох тижнів управлінці відвідують торгові точки та офіси, поки спілкуються та пояснюють суть майбутніх змін. За цей час встигли обійти Проскурівську, Вайсера та частину Зарічанської, а це – понад 150 об’єктів. Наразі взялися за Подільську.

Ось так з дверей в двері, фахівці департаменту стукають, сподіваючись, що в майбутньому їм відчинять. Себто підуть назустріч і узаконять свої міні-рекламні щитки, це – перша вимога, котру підприємці мають виконати. Ціна питання, по-суті – нульова.

І йти до ЦНАПу. Там документи заберуть і самостійно відправлять на Департамент. При ньому вже створено робочу групу із фахівців, котрі, власне, й вирішуватимуть пасує така вивіска нашому місту чи ні. Слідкуватимуть й за тим, чи не порушив підприємець основних вимог, котрі тепер для титульних рекламних щитків існують. Їх, насправді, не так багато – до 3 метрів завдовжки, написання українською і, головне, – без помилок.

Таких будинків як цей в Хмельницькому насправді чимало. Причому підприємці не гребуть захаращувати яскравими та строкатими вивісками не лише новобудови, а й нечисельні пам’ятки архітектури. Дійшло до того, що більшість із них уже не можна навіть впізнати.

Власне, нові правила якраз і покликані ситуацію змінити. Важливість розкриття історичної привабливості обласного центру розуміють і хмельничани. Кажуть, руками і ногами підтримують такі нововведення. І щодо вивісок.

І щодо бордів.