Безкоштовна медицина. З квітня держава таки почне платити за лікування українців. Як наголошують в Уряді, ефективність реформи відчують і пацієнти, і медики. Щоправда, отримають безкоштовну допомогу не всі. За що ж платитиме держава і як зароблятимуть заклади, які наразі працюють лише в екстреному режимі?
Медичній реформі – бути. З квітня в Україні стартувала перша програма медичних гарантій. Договори з національною службою здоровя України підписали більш ніж півтори тисячі спеціалізованих закладів. Таким чином майже усі лікарні країни, включаючи приватні, увійшли в реформу. Відтепер гроші йтимуть за пацієнтом, а медичні заклади отримуватимуть кошти лише за надану послугу. Однак, згідно нової системи, фінансування лікарень значно збільшиться.
Пацієнти, в свою чергу, отримають безкоштовну медичну допомогу та вільний вибір лікаря не лише на первинці. Відтак кожен зможе обрати спеціалізований заклад навіть в іншому місті. Загалом програма медичних гарантій включає в себе 26 видів послуг. Серед них є і пріоритетні, за які держава платитиме значно більше коштів.
Втім, безкоштовну медичну допомогу отримають не всі. Усі ці послуги пацієнту нададуть лише за направленням сімейного лікаря. Якщо у пацієнта не має підписаної декларації, лікуватись доведеться за власний рахунок. Виключенням є – екстрена допомога.
Однак, враховуючи той фактор, що на час карантину у лікарнях відмінені усі планові операції, протягом наступних трьох місяців медичні заклади будуть отримувати кошти не за послугу, а згідно глобального бюджету.
Загалом на програму медичних гарантій уряд виділив понад 70 млрд гривень.