Безпрецедентний випадок: Хмельницький міськрайонний суд переглянув справу довічника.

2453

Безпрецедентний випадок: вперше в Україні справу засудженого на довічне ув’язнення взялися розглядати за нововиявленими обставинами. Хмельницький міськрайонний суд переглянув справу Арсенія Прокоф’єва, котрий відбуває покарання за подвійне  вбивство. В 2001 році чоловік влаштував перестрілку у хмельницькому барі «Ідеал». Тоді загинуло двоє чоловіків, іще один отримав поранення. Через роки знайшовся свідок, покази у якого не були взяті. Власне, він та висновки експертів-криміналістів стали тими нововиявленими обставинами у справі, які дозволили довічнику отримати шанс на звільнення.

Шанс на те, аби ще раз опинитися на лаві підсудних Арсеній Прокоф’єв та його адвокат вибивали не один рік.

Незважаючи на те, що нові обставини справи прокуратурою Одещини було виявлено іще у 2013-му, в залі судових засідань Арсеній Прокоф’єв опинився лише сьогодні. Тодішній начальник слідчого відділу каже, справу футболили хто і як міг.

Таку можливість захиснику дали зміни до чинного законодавства.

Прокурор Петро Гукало певний, зважаючи на нововиявлені обставини справи, покарання Арсенія Прокоф’єва має бути м’якшим. Адже і покази свідків, і заключення експертів говорять про можливий самозахист. А це – геть інший строк.

Незважаючи на доводи адвоката та свідчення експертів-криміналістів, суд прийняв наступну ухвалу.

Захисниця Арсенія Прокоф’єва каже, рішенням суду відверто не задоволена. Разом із підзахисним подаватиме апеляцію. У разі потреби готові і до касації, і навіть до Європейського суду із прав людини.