Бюджетний регламент – спроба №2

1033

Бюджетний регламент – спроба №2. У Хмельницькому громадські діячі вдруге спробували затвердити проект «Бюджетного регламенту». Фактично це календар – документ врегульовує  увесь механізм розподілу грошей міського бюджету. Автори дають право звичайним хмельничанам вносити пропозиції, щодо, скажімо, ремонту якоїсь прибудинкової території, чи встановлення спортивного майданчика. Документ зазначає строки подачі, кому нести таке звернення і хто відповідає за прийняття чи відхилення цієї пропозиції.

Перша спроба була ще наприкінці червня. Тоді не змогли затвердити проект бюджетного регламенту, бо не врахували залежності затвердження міського бюджету від прийняття головного кошторису держави. А, його, як відомо, нардепи можуть прийняти і «під ялинку».

Створили проект Бюджетного регламенту в першу чергу, аби самі містяни мали право розподіляти кошти власної казни. І розуміли коли і як це зробити.

У міській раді переконують – подавати свої пропозиції хмельничани могли й раніше: через депутатів чи особисті так звані звернення виборця. Тепер це все впорядкували.

Йдеться про перше жовтня. Хто відповідатиме за прийняття чи відхилення тієї чи іншої пропозиції? Ще одне не менш важливе питання. Адже хмельничанин має знати людину, котра відмовила йому, щоб, скажімо, тротуар до його будинку відремонтували цьогоріч.

Не тільки ім’я відповідального має озвучуватися, а ще й аргументована причина відмови. Із цим, до речі, погоджуються і міські посадовці. На цьому й поставили крапку.