Чим раніше – тим краще: чорнобильцям радять уже готувати документи на заміну посвідчень

1544

Чим раніше – тим краще: чорнобильцям радять уже готувати документи на заміну посвідчень. В Департаменті соціального захисту відбулась робоча зустріч. Голови чорнобильських організацій краю разом із соцпрацівниками обговорили майбутню процедуру заміни посвідчень. Нагадаємо, відповідно до постанови Кабміну старі документи ліквідаторів аварії на ЧАЕС 1 категорії та ядерників 2-ої і 3-ьої груп втратять чинність з 1 січня 2019 року. До того часу вказані категорії чорнобильців мають пройти процедуру заміни посвідчень. Для цього вони мають документально довести власну причетність до ліквідації наслідків трагедії обласній комісії, котра вже із листопада розпочне переглядати справу кожного із 1300 ліквідаторів визначених категорій.

Для того, аби дати чорнобильцям більше часу віднайти необхідні для зміни посвідчення документів, в обласному Департаменті соціального захисту вже почали переглядати справу кожного із 1300 ліквідаторів визначених постановою категорій. Світлана Лукомська каже, якщо раніше людина віддасть старе посвідчення –  швидше отримає власну справу, а, отже, дізнається – чого саме бракує для отримання нового.

За прогнозами очільниці обласного Департаменту, свою роботу комісія розпочне в кінці листопада – на початку грудня. До цього часу, кажуть чорнобильці, зібрати документи, котрі визначені постановою – нереально. Саме через це голова обласної організації радить не квапитися зі здачею старих посвідчень.

Не є можливим і подача документу щодо точного місця перебування в зоні відчуження, кажуть чорнобильці. Постанова кабміну вимагає вказати населений пункт, у якому працював ліквідатор. Переконують, в більшості паперів зафіксовано не село, місто чи селище, а просто – зона відчуження.

Загалом, наголошують чорнобильці, недоліків в урядовій постанові – чимало. В соцзахисті їх пропонують зібрати і написати запит у Міністерство. Переконують, сьогодні самі зацікавлені в тому, аби процедура заміни посвідчень пройшла безболісно. Адже, кожен незгодний із рішенням комісії ліквідатор має право піти до суду.