Ефективне використання місцевих бюджетів.

1050

Ефективне використання місцевих бюджетів. З прийняттям децентралізації в Україні не були продумані рекомендації щодо використання коштів. Також не було запроваджено механізмів контролю над їх використанням. Тому з’являється чимало проблем. Знайти рішення намагаються в громадській організації «Центр ЮА». Нині вони проводять публічні консультації з представниками різних керуючих установ.

Децентралізація в Україні дала змогу значно збільшувати місцеві бюджети. А от навчити їх використовувати не було кому. Відтак під загрозою опинилися усі види реформування. А все через відсутність чітких правил гри – переконаний голова громадської організації «Центр ЮА».

Нині ситуація в створених територіальних громадах розвивається по різному. Одні намагаються якомога швидше освоїти власні кошти. І, зазвичай, подібні рішенні не мають відношення до ефективності їх витрат.

Або навпаки – гроші не працюють на громаду. І можуть просто відлежуватися на депозитах. Тому громадській організації «Центр ЮА» дійшли певного висновку. Всі проблеми – від поганої комунікації. Просто людям на місцевому рівні не роз’яснили ефективного способу розподілення власних коштів.