Останній місяць літа можна виправдано вважати баштановим. Все частіше містяни купують кавуни та дині. Особливо, коли ціни дуже приємні для гаманця. Вже кілька місяців незмінними залишають цінники і на інші групи продуктових товарів. Тож, яка цінова політика у серпні на центральному ринку?
Серпень – сезон баштанових. Зараз завозять не тепличний кавун. Його переваги – він солодший та червоніший. Та аби покупка улюбленої ягоди літа залишила в покупців тільки приємні спогади, його потрібно вміти обирати.
Перевагу потрібно віддавати великому кавуну. Саме тоді він вважається спілим та соковитим. Продавці наголошують, покупцям потрібно забути про стереотипи за якими раніше обирали. До прикладу – сухий корінчик не показник смаку, а кавуниця не завжди солодша за кавун.
Диня коштує трохи більшеніж 10 гривень, а кавун – майже 7 гривень за кілограм. Ціна вже не зменшиться. Також у продажу великий асортимент винограду. Його привозять з Одеси та Херсону, інколи – з Італії. Його сезон щойно розпочався, тому ціни ще кусючі.
Дешевшим варіантом буде купівля слив та персиків. Цього року вони вродили на славу.
Вистачає продукції і в інших відділах ринку. Ряди із крупами заповнені асортиментом. Продавці кажуть, під час карантину ціни не піднімали. Рис коштує від 30 гривень, гречка – 38 за кілограм, булгур – 40 гривень, макарони від 20 гривень за кілограм. Також, відзначають, зріс попит покупців на борошно.
Знизилася ціна на яйця – 13 гривень за десяток. За домашні доведеться заплатити у два рази більше – 30 гривень. Незмінними ціни залишилися на молочні продукти.
У м’ясному павільйоні продавці теж вирішили ціни під час карантину не піднімати. Найдешевшою в асортименті буде свиняча лопатка – 100 гривень за кілограм. А от шия, яку люблять купувати на шашлик, вартує 140 гривень за кіло.
Та вже незабаром цінова політика на м’ясо може змінитися.
Поки тримають ціну і на телятину. Хоча продавці скаржаться на брак рогатої худоби у селі. Та піднімати вартість не будуть, кажуть – у людей бракує грошей.