Хмельницькі рятувальники прозвітували за рік роботи

630

 31 виїзд щодоби, більше як 1,5 тисячі пожеж, знищення понад 2,5 тисяч вибухонебезпечних предметів та близько 200 врятованих людей. Така статистика рятувальників за минулий рік роботи. Про здобутки та плани на майбутній рік вогнеборці говорили під час щорічного звіту. 

 Надзвичайники Хмельниччини проаналізували свою діяльність та прозвітували голові облдержадміністрації. Минулого року, рятувальники більше ніж 29 тисяч разів здійснювали виїзди. Серед них: ліквідація пожеж, наслідків аварій, рятування людей та тварин, забезпечення громадського порядку та інші. Протягом року, матеріально-технічна база обласного управління дещо оновилась. Так, надзвичайники отримали нові пожежно-рятувальні автомобілі та легкові спеціалізовані автівки, спеціальний автомобіль «Урал» із снігоочисним шнекоротором, мобільну аварійну освітлювальну установку «Світлова вежа» та кілька десятків комплектів захисного одягу. Від офісу Агенції НАТО до аварійно-рятувального підрозділу спецпризначення передали 2 екскаватора – навантажувача. Рятувальники кажуть –це ще далеко не все обладнання, яке необхідне та поставленні завдання виконують і визначаються із пріорітетами на рік майбутній.

 Одним з головних завдань рятувальників на майбутній рік, згідно указу Президента є забезпечення неухильно умов законодавства у сфері пожежної безпеки на обєктах з масовим перебуванням людей. Таке завдання вкрай актуальне, адже днями така пожежа сталась у гуртожитку камянецького університету. Там серед ночі загорілось в одній з кімнат, рятувальникам довелось евакуювати більше ніж три сотні студентів. Ускладнювалось гасіння пожежі й тим, що будівля була у неналежному стані та не мала усіх засобів протипожежної безпеки.

 Рятувальники кажуть, часто причиною надзвичайних ситуацій, пожеж зокрема, стає людська недбалість та байдужість до правил пожежної безпеки. Тому надзвичайники області постійно проводять роботу із громадськістю. За минулий рік вогнеборці провели 79 акцій «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Важливою є і робота з дітьми – тому рятувальники проводять тижні з основ безпеки життєдіяльності у школах та садочка, організовують екскурсії до підрозділів, влаштовують конкурси та різні заходи. Адже завжди краще попередити надзвичайну ситуацію, аніж боротися з її наслідками.

" " " "