Хворих на ковід вагітних мешканок Хмельниччини можуть перестати госпіталізовувати у перинатальний центр

У такому разі жінки отримуватимуть допомогу в медичних закладах іншого профілю

930

На Хмельниччині вагітним жінкам, які захворіли на коронавірус, можуть тимчасово змінити медичні заклади та перестати госпіталізовувати їх до перинатального центру. Про це розповів в ході брифінгу перший заступник міського голови Хмельницького Роман Примуш, інформує xm-inside.

Наразі Хмельницький перинатальний центр – це єдиний медичний заклад Хмельниччини, який приймає вагітних жінок, що захворіли  на COVID-19. Станом на сьогодні, 3 листопада, у цьому медзакладі госпіталізовано 15 жінок інфікованих коронавірусом. Із них 9 жінок – жительки обласного центру.

Однак зараз постало питання щодо продовження подібної практики. Причиною цього стало те, що керівництво закладу досі не підписало з Національною службою охорони здоров’я відповідний пакет документів, який дозволяє шпиталізувати хворих на коронавірус пацієнтів. Також слід враховувати й те, що медики, які надають допомогу хворим на ковід вагітним жінкам, мають право на доплату. Відтак незабаром може трапитися так, що жінкам при надії, в яких діагностовано ковід, тимчасово почнуть надавати медичну допомогу не в перинатальних центрах, а в інших медзакладах.

Читайте також: Коронавірус на Хмельниччині: 305 осіб інфікувалися та 15 померли внаслідок ускладнень через COVID-19

“Ми вже направили відповідну пропозицію. Але поки що Міністерство охорони здоров’я не включило його в перелік закладів, які надають допомогу хворим із “ковід”. Цього тижня з питання перинатального центру у нас буде онлайн-нарада з Міністерством. Сподіваємося, що ми їх переконаємо. Якщо ж ні, тоді будемо здійснювати госпіталізацію хворих на COVID-19 в інший заклад акушерського профілю, який має угоди з НСЗУ і може надавати допомогу”, – зазначив Примуш.