Із державного підприємства – у приватні руки

631

Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів шукає інвестора. Незабаром державне підприємство виставлять на продаж. Свого часу КХП були однією з ключових ланок аграрного виробничого процесу, який монопольно контролювала держава. Тут працює 125 людей, на території є власний залізничний вузол, електромережі, елеватори, пекарні та інші виробничі приміщення. Площа нерухомого майна понад 75 тисяч метрів квадратних. Потужність підприємства – 125 тисяч тонн зерна. Але будувалось усе за часів Радянського Союзу – на той час це було сучасне обладнання, хоч і енергозатратне. Коштів на повну реконструкцію виробничих ліній тут немає.

Не працює на підприємстві і млин, а це втрачені робочі місця та можливість заробити. Тут намагались створити свій бренд борошна, та конкуренція на ринку досить  висока.

Ідеальний порядок повсюди на території. Тут дбають про чистоту, є й власний зоокуточок. Лебеді, страуси, ховрахи давно стали частиною трудового колективу. Є тут власна лабораторія, де контролюють якість борошна та зерна загалом.

Підприємство забезпечувало водопостачанням та водовідведенням ще й навколишні житлові будинки. Та це комбінату невигідно. Тут досі шукають шляхи заробити, підприємство має чистий дохід у понад 2 мільйони гривень. Та це мізер у порівнянні із величезними витратами та податками. Через бюрократичні процедури тут на складах досі лежить зерно держрезерву, якому більше 10 років. Зберігають, а заодно протруюють від шкідників і 149 тонн відходів з 2000 року.

Вже 7 травня відбудеться онлайн-аукціон – до процедури продажу тут ретельно готувались. Фонд Держмайна оформляв документи та робив інвентаризацію майнового комплексу. Тут визнають – це найкращий лот серед подібних підприємств, де або майно під арештом, або керівник зник. Умови приватизації передбачають збереження профілю діяльності та соціальних гарантій для працівників. Загалом, до продажу готують більше 10 об’єктів на Хмельниччині.

Приватизацію решти об’єктів на Хмельниччиніочікують у другому півріччіцього року. Підприємства отримують інвестиції, а держава –  прибуток.

Продаж лотів відбувається у системі PROZORRO. Електронні торги, кажуть у Фонді держмайна, стимулюють до здорової конкуренції учасників процесу.

" " " "