Ковток води – у селі Соломна відкрили водогін

1269

Майже 9 кілометрів за два роки. У селі Соломна цими вихідними відкривали другу чергу водогону. Відтак ще близько півсотні домогосподарств матимуть централізоване водопостачання. Такий результат – плід праці ініціативних жителів, влади та небайдужих людей.

Посушливе літо 2015 року. Саме тоді гостро постало питання щодо будівництва мереж водопостачання на території СоломнЯнської сілької ради. Жителі забили на сполох. Колективно з владою міста почали вирішувати проблему.

У 2017 «перекинулися» на село Соломна, де сьогодні відкривають другу чергу водогону. Аби забезпечити кожне домогосподарство централізованим водопостачанням, залучали відразу декілька джерел фінансування – сільського, районного та державного бюджетів, а також соціальної угоди. Завдяки групі компаній «Вітагро», з якими село має соціальну угоду, вдалося пришвидшити будівництво. Допомагали аграрії не лише фінансово – залучали техніку, робочі руки та інструменти.

Не залишився осторонь проблеми й народний депутат України Сергій Лабазюк. Саме за його сприяння на водогін було виділено 330 000 державних субвенцій. Нардеп, наголошує довгоочікувана вода в кранах людей з’явилася завдяки командній роботі.

Для містян вода з крану – річ буденна, для жителів села Соломна – маленька перемога, адже на це благо тут чекали давно. Пан Іван працює у сільській школі. Зазначає, відсутність водопостачання, як в закладі, так і вдома спричиняла неабиякі незручності.

Третю та четверту чергу водогону планують запустити вже найближчим часом. Згодом роботи розпочнуть в сусідньому селі Гречана. Проект вже розробили. Наразі його перевіряють експерти.