Криза опалювального сезону 2018 в Україні здавалося б минула.

951

Багато міст били тривогу, уряд втрутився, тепло врешті пішло. Але через вимушену відсутність гарячої води в теплотрасах і, як наслідок, агресивну корозію і пошкодження труб, в Україні з’явилося таке явище, яке вже назвали “комунальними гейзерами”.

Сміла, Шепетівка, Павлоград, Кривий Ріг, Сєвєродонецьк, Кропивницький, Херсон. Це неповний перелік міст та містечок, які, через відсутність газу від НАК “Нафтогаз” увійшли в опалювальний сезон зі значною затримкою. Київ подав опалення вчасно, але  цьому передувала кількамісячна тяганина з газовим монополістом: столична влада відстояла інтереси міста – не платити борги приватної компанії, яка довгий час експлуатувала міські тепломережі. В результаті – інфраструктура повернулася в управління міської громади, а борги по штрафах та пені – понад мільярд гривень – були списані.

Мер столиці Віталій Кличко зібрав екстренний штаб і поставив тепловикам чітке завдання: прориви на тепломережах ліквідовувати максимум протягом доби. Свою відповідальність перед киянами повинні усвідомити всі – від керівників, до лінійних працівників “Київтеплоенерго”.

Аварійні бригади столичних комунальників працюють в цілодобовому режимі. З початку опалювального сезону співробітники нового комунального підприємства “Київтеплоенерго” ліквідували вже 1600 аварій.

У столиці створили важливий прецедент – теплове господарство повернули в управління міської громади. За півроку нове комунальне підприємство «Київтеплоенерго» вже замінило майже 30 км найбільш аварійних ділянок. В наступний міжопалювальний період на тепломережі Києва чекає масштабна реконструкція.