У Хмельницькому із розмахом відсвяткували Івана Купала . Підсумки тижня .

871

В пошуках щастя та містики. У Хмельницькому із розмахом відсвяткували Івана Купала, одне із найзагадковіших свят, яке дійшло до нас від пращурів. Традиційно його відзначають в ніч з 6 на 7 липня. За старим стилем – це день літнього сонцестояння. Відтак із цим пов’язано чимало забобонів та традиції. Цього року містян запрошували до Молодіжного парку. Організатори підлаштовували програму, аби присутні відчули справжній дух свята.

Однією із найзагадковіших та найцікавіших традицій Івана Купала було та залишається ворожіння. Молоді дівчата збиралися разом і плели вінки з польових квітів та трав. Потім їх пускали на воду і спостерігали – якщо вінок залишився при березі – на весілля не чекай, а якщо хвилі його підхопили – цього року дівчина мала зустріти своє кохання.  Дещо цікавіша історія трапилася з Вікторією минулого року.

Вінок – один із основних атрибутів весілля в українських традиціях. А от квітучий барвінок був головною композицією.

В Молодіжному парку організатори облаштували кілька тематичних фотозон. Світлини на згадку можна було зробити із вишнями, сіном та ліхтарями. А ще – скуштувати чаю із різноманітними українськими травами.

Вже п’ятий рік поспіль купальські вечорниці відкриває муніципальний естрадно-духовий оркестр. Цього року за оголошеним дрес-кодом музиканти змінили костюми на вишиванки. Концертну програму підбирали за побажанням містян та купальським настроєм.

Далі на сцені запалювали творчі колективи. Їх у місті чимало. Відтак і святкова програма була насичена.

Атмосфера на святі справді вирувала магічна. Кілька тисяч містян із задоволенням насолоджувалися виступами.