«Майдан, любов, війна і не тільки…» Літературне побачення із письменницею Дарою Корній відбулось у Хмельницькому.

1547

25 травня до Хмельницького завітала відома українська письменниця Дара Корній. Вона представила подолянам свою літературно-мистецьку програму «Майдан, любов, війна і не тільки…». Авторка пише  у жанрі фентезі, але не про вампірів та вовкулак, а про українських містичних створінь.

Дара Корній – одна з небагатьох письмениць, яка пише у жанрі українського фентезі. 25 травня письменниця завітала до Хмельницького та презентувала кілька своїх книг. Авторка каже, Хмельницький для неї знакове місто, адже саме тут відбулась презентація її першої книги «Гонихмарник».

Письменниця розповідає, до творчості її підштовхнула донька, яка переказувала їй прочитані  вампірські саги Стеффані Маєр. Тоді пані Дару дуже обурило, що підлітки захоплюються чужинською міфологією, не здогадуючись, наскільки потужним є пласт рідної української міфології.

Сьогодні Дара Корній знана письменниця, має нагороди «Коронація слова», «Дебют року» та є лауреатом премії асамблеї фантастики «ПОРТАЛ – 2011». Авторка каже, своєю творчістю хоче довести, що наша українська література є цікавою, достойною та нічим не гіршою за закордону.

Крім письменницької діяльності Дара Корній займається і волонтерством. ЇЇ чоловік АТОвець, вони разом пройшли майдан. Письменниця не з чуток знає  як це, коли ти чекаєш дзвінка з фронту. Як страшно коли 1 чи 2 тижні нема ні дзвінка, ні смс. Разом із чоловіком вони регулярно возять бійцям українські книги. Зустрічаються на лекціях та бесідах, намагаються донести усе українське.  У своїй збірці оповідань “Місячне насіння” авторка писала  про стосунки людей, батьків і дітей, про Майдан і війну. Та цитує цю книгу вкрай рідко, каже кожне оповідання вистраждане. Та для хмельничан письменниця зробила виключення.

 

" " " "