Музика вільних на Проскурівській. Підсумки тижня .

948

Музика вільних на Проскурівській. Минулими вихідними у Хмельницькому відлунав «Джазфест Поділля». Цьогоріч його піднесли на новий рівень. Крім місцевих джазових виконавців, зі сцени поблизу кінотеатру Шевченка свої джазтвори зіграли Ofer Jazz Band, JULINOZA, Квартет Олексія Пєтухова. А закривав перший день фестивалю  – легендарний Танок на майдані Конго із своєю «Джазі»-програмою. Втім, хмельничани, мабуть, виявилися не зовсім готовими до міксу гітар, саксофонів, піаніно у ламаних вільних ритмах.

Це – відомий одеський піаніст Олексій Пєтухов. Він разом із своїм квартетом на сцені «Джазфесту Поділля» вперше. Після виступу музиканти діляться своїми враженнями.

А це – хедлайнери першого фестивального дня – Танок на майдані Конго. Для «Джазфесту Поділля» відіграли свою спеціальну програму  – «Джазі».

«Джазі» – проект, котрий з’явився у хіп-хоп-гурту ще 2003-го року.

Відтоді «Джаззі» отримав чимало змін, та залишився легким, життєрадісним і мелодійним. Фронтмени ТНМК зізнаються дуже тішаться, що хмельничани безкоштовно можуть долучатися до тонкощів джазової культури.

Крім Танка на майдані Конго хмельницьке управління культури і туризму привезло до обласного центру ще з десяток відомих українських виконавців джазу.

«Джазфест» у Хмельницькому проводять раз на два роки. Цьогоріч він став ювілейним – адже проходив у місті вп’яте. Проведення свободолюбного фестивалю для організаторів більшості святкових заходів – управління культури і туризму справа принципова.

Зрозуміло, «Джазфест» не настільки масовий, як скажімо «Rock&Buh», та  й поціновувачів джазу у Хмельницькому не надто багато. Переважно тому, що люди не знайомі із цією музикою. Ведучий фестивалю – нині киянин, а за походженням хмельничанин Антон Довлатов зізнається – приємно вражений розвитком міста.

Приємно здивований і міський голова  Хмельницького. Сам, каже поціновувач рок-музики, та переконаний – влада має давати змогу хмельничанам долучитися до різних напрямків культури.

А вже наступними вихідними у Хмельницькому чекають на туристів. В місті пройде другий фестиваль рок-музики – «Rock&Buh».