Наскільки готова Хмельниччина до переходу на «цифру» . Підсумки тижня .

921

Перша хвиля відключення ефірного мовлення стартувала. З 31 липня Київська та Кіровоградська область, а вже з першого вересня, жителі всіх регіонів України будуть позбавленні можливості дивитися серіали  та дізнаватися інформацію з екранів телевізора. Все через перехід держави на цифрове мовлення. Іншими словами, якщо ви користуєтеся кімнатними або ж виносними антенами – спостерігати за новинами чи переглядати фільми ви не зможете. Потрібно буде купувати спеціальне обладнання.

Наразі понад сорок мільйонів українців бачать телевізійну картинку завдяки кільком варіантам. Це – кабельна мережа, інтернет, супутникові та звичні для кожного кімнатні або ж зовнішні антени.  Якщо глядач користується трьома  першими – хвилюватися непотрібно, останні два варіанти  до 31-го серпня потрібно  удосконалити.

Проте відключать 31 серпня не всіх.  Принаймні, до першого січня 2019 року  регіональні мовники та ті, хто не має цифрової ліцензії, транслюватимуть та передаватимуть сигнал і надалі. Це стосується і нашого телеканалу «Ексклюзив».

Думки хмельничан розділилися: одним картинка із супутника чи кабеля краща, ніж на звичайних антенах, інші хочуть, щоб залишився аналоговий сигнал.

Та й придбати Т2-приймач зможуть не всі. Краяни  зізнаються – пенсіонерам буде найважче, адже ціна пристрою є досить високою.

Про високу ціну говорять і телевізійники. Більше того, при такому різкому переході, ажіотаж та ціни на приймачі поповзуть  догори. Проте  і сам перехід на цифру не гарантує можливості отримувати інформацію  з екрану телевізора. Адже, навіть аналоговий сигнал не покриває всю Хмельницьку область. З цифровим буде  ще гірше.

Про перебої із цифровим сигналом говорять і представники національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Рішення про вимкнення аналогового сигналу не діятиме у прикордонних районах та на території проведення операції об’єднаних сил.

Тому до тридцять першого серпня кожен житель нашої області повинен визначитися – який обрати варіант прийому телевізійного сигналу аби першого вересня не бачити на екрані  свого телевізора сіру безбарвну картинку.