Небезпеки пічного опалення – як уникнути  біди

855

З настанням холодів зростає небезпека пожеж. Пічне опалення у будинку – це ризик займання. Ще один невидимий ворог – чадний газ. В зоні ризику неблагонадійні сім’ї та ті, хто має дітей. Часто батьки нехтують правилами безпеки та лишають малечу  у кімнаті з електроприладами та  розжареними грубками. Рятувальники провели рейд , аби нагадати, як можна уникнути лиха  господарям у власному  помешканні.

Село Стуфчинці. Тут на обліку у соціальній службі перебуває 14 осіб. Серед них – багатодітні родини. У Тетяна троє дітлахів. Поки школярі навчаються – рятувальники нагадують матері правила безпеки  під час експлуатації грубки.

Жінка каже, усі зауваження надзвичайників слушні, тож їх врахує. Опалює будинок дровами, хоча має й газ. Певнить, малих не залишає без нагляду.

А це вулиця Лесі Українки. У напівзруйнованій хатині тут живе онкохворий  Анатолій  разом із своєю дочкою. У неї соцслужби забрали дітей, та й за хворим батьком їй ніколи доглядати. Та віддати чоловіка  у притулок не можуть – бо не самотній.

Соцпрацівниця додає, допомагають  Анатолію харчами сусіди. А нещодавно  у будинку поблизу сталась пожежа. Тож побоюються, щоб  і хата навпроти не згоріла.

Готується до холодів і цей чоловік. Просить називати його Борисом. Каже,знає,як безпечно палити у грубці дровами.

Хоча зими тепер і не такі суворі, як у попередні роки – та навіть маленька жаринка може накоїти лиха. Частина господарів, які мають газ, переходять на тверде паливо через економію. А от малозабезпечені родини перебувають на контролі відповідних служб. Хоча і вони не завжди можуть вплинути на ситуацію.

Рятувальники кажуть, такі рейди проводять з настанням холодів та впродовж усього опалювального періоду. Більша увага – соціально вразливим сім’ям.

З початку року в Хмельницькому районі в житловому секторі виникло 47 пожеж.

" " " "