Особливі сім’ї – на особливих світлинах

1105

«Мамо, ти повірила у мене»: у Хмельницькому презентували фотопроект про особливих берегинь – тих, хто виховує дітей із особливими потребами. В обласному центрі такого роду захід проводять вперше. Ініціатива належить місцевому фотографу Сергію Аніськову, товариству молодих інвалідів, управлінню молоді і спорту  та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міста. Через світлини, кажуть організатори, хочуть донести до містян, особливість – не вирок й навчити толерантному ставленню до таких родин.

20 матерів – 20 життєвих історій. Перший фотопроект, присвячений особливим мамам презентували у Хмельницькому. На кожній світлині – берегині із їх особливими дітками. Чи не найкращими моделями фотографа Сергія Аніськова. Останній зізнається, працювати із цими унікальними родинами – суцільне задоволення.

Над створенням світлин, каже фотограф, працював не сам – із цілою командою. Зважаючи на особливість фотосесії поруч було 2 психологи. Каже, фахівці допомагали як дітям, так і матерям.

За задумом організаторів, кожну родинну світлину супроводжують думки з приводу. Моя дитина для мене – це – питання до особливих матерів має особливі відповіді.

Моя дитина – мій герой. Мама особливої дівчинки – Софійки, пані Людмила каже, відверто захоплюється донечкою, котра навіть із важким діагнозом – ДЦП, прикладає чималих зусиль у боротьбі за нормальне життя. Причому не лише фізичне, а й моральне. Адже ставлення до особливих дітей з боку як ровесників так і дорослих, на жаль, не завжди адекватне.

Саме для того, аби хмельничани знали, вчилися толерантності і розуміли особливість – не вирок, хмельничан запрошують відвідати фотовиставку. Ознайомитись з експозицією можна буде спершу – на вулиці, поблизу кінотеатру Шевченка, пізніше – у приміщенні міської ради.