Особливості сільського голосування. Для забезпечення права виборців в Хмельницькій області працює понад 1,5 тисячі виборчих дільниць. ДВК переважно розташовані в школах, садочках, клубах, бібліотеках і сільрадах. Усе для того, аби громадянам було зручно виконати свій громадянський обов’язок. Однак, як виявилося, далеко не усі населенні пункти області мають виборчу дільницю. Відтак, селянам часто-густо доводиться долати кілометри відстані, аби проголосувати. Чи вплине «віддалений доступ» на активність сільської громади?
Ми застали пані Віру за прибиранням подвір’я. Жінка не очікувала зустріти в Івашківцях журналістів. Каже, в її віці дістатися до виборчої дільниці – справа не легка. Однак, попри це, голосування не пропускає. Коли пішки, коли велосипедом, а коли і рейсовим автобусом усі гуртом прямують на дільницю.
Тим часом власник місцевого магазину каже, без власного авто жителям Івашківців важкувато дістатися до цивілізації.
Життя у Скібнево – тихе і спокійне. Селяни пораються на городі. Тут теж, як і в Івашківцях, дістатися до виборчої дільниці можливо або рейсовим автобусом, або пішки, або голосувати вдома.
Тим часом на виборчій дільниці в Райківцях готуються до голосування. На місці чергує секретарка – ДВК Наталія Кулеша.
Цього року вибори будуть особливі, кажуть на дільниці. Через карантин в день голосування тут будуть не лишень стежити за законністю виборчого процесу, а й забезпечувати епідбезпеку.
А от у сусідніх Гелетинцях виборча дільниця виявилася зачиненою.
Територіально село неменше за Райківці. Колись тут жило близько 3-х тисяч людей. Нині – ледь півтисячі.
А ті, хто лишився, наснаги і бадьорості не втрачають. Пані Зіна живе за два кілометри до дільниці, однак свій громадянський обов’язок виконує щоразу.
Попри розбиті дороги, віддаленість виборчих дільниць, коронавірус в усіх чотирьох селах, де ми були, ми не зустріли жодної люди, яка б сказала, що не піде голосувати 25 жовтня.