Паркомісця для людей з інвалідністю малюють у синій колір . Підсумки тижня .

681

Аби не займали чуже місце. У Хмельницькому паркомісця для людей з інвалідністю малюють у синій колір. Нагадаємо, майже рік тому штрафи за парковку на малюнку візочка зросли з 255-ти до щонайменше 1020-ти гривень. Та ось паркуватися на місці для людей з інвалідністю водії менше не стали. Аби все ж кермувальники не займали не своє місце, у місті почали наносити синю розмітку. Дорожні роботи комунальники розпочали ще місяць тому. Тож зараз вулиці, що у центрі міста, отримали нове маркування. До кінця осені така ж з’явиться у всіх мікрорайонах Хмельницького.

На жаль, це не поодинокий випадок. Практично, не відходячи від каси, бачимо те ж саме.

І таких «від’їжджаю» чимало. Тільки за годину ми нарахували кілька десятків. Водії скаржаться, паркуватися ніде, а людям з інвалідністю стільки місць не потрібно.

Насправді, це – не забаганка дорожників чи патрульних поліцейських. Це – норма, яку визначив законодавець.

Та для багатьох водіїв норма закону – як фільчина грамота. Паркуються кермувальники не там, де дозволено, а там, де зручно. Не лякає навіть штраф від 1020-ти до 1700-т гривень.

Пану Віктору, як нікому іншому, проблема парковки добре знайома. З людською байдужістю, каже чоловік, не раз стикався, тож зараз навіть не дивується, коли хтось займає його місце.

Дуже шкода, каже Віктор, що за свою парковку доводиться ще й воювати. Нічого ж нереального від кермувальників чоловік не вимагає. Хоче одного, аби права людей з інвалідністю також поважали.

Тож, аби кермувальники не займали чуже місце, у місті почали наносити синю розмітку. Дорожні роботи стартували ще місяць тому. Тож зараз вулиці, що у центрі, отримали нове маркування. До кінця осені, кажуть комунальники, таке ж з’явиться у всіх мікрорайонах Хмельницького.

Так би й мало бути, та, на жаль, бачимо протилежне.

Виправдання єдине: у місті дійсно бракує парковок. Та ось зупинитися далі і пройти сто чи двісті метрів здоровій людині значно легше, аніж тому, у кого обмежені можливості. Тому дуже шкода, але навіть зі значними штрафами та новою синьою розміткою ситуація з парковками навряд чи зміниться.