Передвиборча «гонка» триває

1510

 Реформа децентралізації в дії. Незабаром в Україні відбудуться вибори до 40 новостворених об’єднаних територіальних громад. Українці обиратимуть керівників та депутатський склад селищних рад. На Хмельниччині до виборів готуються дві ОТГ, одну з яких утворять шляхом об’єднання сіл Шаровечка, Мацьківці, Малашівці та Волиця. Новоспечене об’єднання у десяти кілометрах від обласного центру нині просто «потонуло» в передвиборчій агітації.

«В боротьбі всі методи хороші». Ця народна мудрість ідеально характеризує ситуацію, що нині склалася у селах Шаровечка, Мацьківці, Малашівці та Волиця Хмельницького району, які готуються до перших виборів у об’єднану територіальну громаду. Три населених пункти – в десяти кілометрах від обласного центру – виявилися «Ласим шматком» для представників багатьох політичних сил. В боротьбі за керівні крісла новоспеченої ОТГ – кандидати не керуються, ані правилами виборчої кампанії, ані моральними принципами. Пересічні місцеві мешканці зізнаються, підкупати  голоси до них приїжджають мало не щодня.

Незважаючи на місцевий рівень, у виборчих перегонах активізувалися – акули політичної арени. Висуванці на керівні посади селищної ради балатуються у списках, так би мовити – «гучних» партій, від яких крім обіцянок напередодні виборів у селах більше нічого не й не чули.

Політичні об’єднання не користуються довірою місцевих мешканців й сусідньому селі. Жителі Малашівців розповідають, у питанні виборів до органів місцевого самоврядування політичні гасла для них – не аргумент. Важливо, аби кандидати користувалися авторитетом серед населення.

Патріотично налаштовані мешканці Шаровечки кажуть, керувати їхньою громадою має насамперед господарник. Головна вимога до кандидата, щоб дбав про інтереси громади, а не про власні політичні амбіції. Люди переконують, їхні голоси ні за гроші, ні за подарунки – не купиш. А голосувати за кандидатів-«підкупників» не будуть принципово.

Чи виправдають себе «брудні» методи політичної агітації стане відомо 29 квітня. Саме тоді відбудуться перші вибори до Шаровечківської ОТГ та інших сорока новостворених громад по всій Україні.