У Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького курсанти присягнули на вірність державі. Цього року через карантинні обмеження захід проходив у дещо незвичному режимі. На ньому були присутні лише курсанти, особовий склад академії та запрошені гості, серед яких – лідер партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Хмельниччина, народний депутат Сергій Лабазюк, а також голова Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Дейнеко.
У 2020 році першокурсниками академії стали 327 молодих людей, серед них – 52 дівчини На базі польового центру забезпечення навчального процесу закладу вони пройшли початкову підготовку. Майбутні офіцери отримали теоретичні та практичні знання з питань фізичної, інженерної, топографічної, стройової та гуманітарної підготовки.
Першокурсникам на плацу вручили зелені берети на курсантські погони. Після завершення урочистої частини заходу її учасники поклали квіти до пам’ятника загиблим прикордонникам.
«Дуже добре, що сьогодні лави майбутніх прикордонників поповнили 327 курсантів, – зазначив Сергій Лабазюк. – Національна академія Державної прикордонної служби – гордість Хмельницької області, а прикордонна служба виконує надважливі завдання».
Також народний депутат висловив свою точку зору стосовно майбутньої професійної підготовки молоді в Україні. За його словами, слід налагодити дієвий зв’язок між замовниками професій і навчальними закладами.
«На мою думку, зараз існує велика проблема з технічними, робітничими професіями, ми за двадцять років втратили престижність профтехосвіти, і її потрібно відроджувати, – наголосив Сергій Лабазюк. – У Хмельницькому партія «ЗА МАЙБУТНЄ» провела не один «круглий стіл», під час заходів обговорювали ці проблеми, залучаючи представників великих підприємств, малого та середнього бізнесу, навчальних закладів. Ми визначалися, які професії потрібні вже сьогодні, які можуть бути потрібними вже через три – п’ять років. Крім того, мають бути механізми мотивації для здобуття тієї чи іншої професії, пропозиції гідної оплати праці. Тільки за таких умов зможемо збалансувати кількість працівників, фінансовий стан навчальних закладів, у нас буде кузня кадрів для України. Я вважаю, що саме через діалог, а також через зміни в законодавстві, можна розв’язати проблеми працевлаштування молоді», – підсумував Сергій Лабазюк.