Скільки грошей потрібно людині для щастя?

963

Так само як земля, вода, повітря і вогонь – гроші п’ята стихія, з якою людині доводиться рахуватись. Скільки ж потрібно грошей людині на місяць для щастя. А може, є сума, яку хотілося б отримати одноразово і забезпечити собі і близьким довге і безтурботне життя?

Виявляється, нам для щастя не потрібні всі гроші світу. Більше того, “забагато” коштів можуть погіршити задоволення життям. Психологи з Університету Пердью та Університету Вірджинії (США) проаналізували дані опитування майже 2-х мільйонів людей зі 164 країн. Вчені порівнювали бажані та реальні доходи людей з їхнім задоволенням життям. Виявилось, що після досягнення певного рівня статку відчуття задоволення починає знижуватись. Максимальна сума залежить від того, до якої соціальної групи належить людина і в якій частині світу живе. Найбільше грошей, щоб досягти піку щастя і фінансового добробуту, потрібно мешканцям Австралії – 125 тисяч доларів на рік. Жителям Північної Америки треба 105 тисяч, Західній Європі – близько 100. Середня сума Східної Європи, до якої належить й Україна, значно нижча – 45 тисяч доларів на рік. Нині се­ред­ня місячна зар­пла­та ук­раїнців за да­ними Дер­жста­ту – скла­дає 7,5 тисяч гривень або $280.

Загалом вчені дійшли висновку, що ідеальний дохід для 1 людини – 95 тисяч доларів на рік. Цього достатньо, щоб людина була цілком задоволена життям. Родинам з дітьми потрібно більше. Чоловікам, наприклад, потрібно менше грошей, ніж жінкам – 90 і 100 тисяч відповідно. Люди з освітою “нижче середнього” починають втрачати відчуття щастя на позначці 70 тисяч доларів на рік, люди з середньою освітою – 85, вищою освітою – 115 тисяч доларів на рік. На думку вчених, якщо рівень доходів “перевалює” за ці суми, це швидше шкодить відчуттю щастя. І варто пам’ятати, що багата людина не та, в якої багато грошей, а та якій вистачає.