У Хмельницькому в  розпалі овочевий бум. Підсумки тижня .

1043

Зелень, овочі, фрукти та ягоди. У Хмельницькому в  розпалі овочевий бум. Кабачки, баклажани, помідори, огірки та полуниця – і це не весь перелік продукції, якою  заповнені  прилавки магазинів та ринків. І сезонні дозрівання нині вже не мають значення. Культура вирощення дозволяє ласувати улюбленими продуктами у будь яку пору року. Звісно, різниця тільки у ціні. Та окрім корисних технологій вирощення, в ногу з часом іде і використання різноманітних хімікатів та стимуляторів росту. Вони допомагають швидкому дозріванню та роблять продукти привабливими для покупця.

Василь Михайлович – постійний відвідував центрального овочевого ринку. Протягом цілого року постійно приходить за покупками. З нетерпінням чекає, коли у продажу з’явиться полуниця. Каже, любить поласувати свіжими привезеними ягодами.

Після зими особливо хочеться вітамінів. Тільки в таких покупках криється своя небезпека -нітрати. Вони, звісно, не шкідливі, коли їх показник в межах норми. Покупці про це знають, та показниками не цікавляться. Тому, зазвичай, як і пан Василь обирають собі продавця до душі  і купують вже у свого на чесне слово.

Беремо найпопулярніше – полуницю та огірки. Прямуємо  до лабораторії, яка знаходиться на території центрального овочевого ринку. Його спочатку натирають, щоб отримати якомога більше вологи. Потім відбирають 10 міліграмів, які змішують із реактивом, який має витягнути нітрати. І через п’ять хвилин результати на руках.  Вміст нітратів у огірку показав 16 цілих і 1 десяту при допустимій нормі 150 міліграмів на один кілограм. Такі показники для відкритого ґрунту, а от у парнику допускається до трьох сотень.

А от полуниця показала результат 28 міліграмів на кілограм при допустимій нормі у 60. У лабораторії розповідають, кожна партія тих чи інших продуктів, яка завозиться, обов’язково проходить експертизу.

Так ми й зробили.

Ще один із популярних продуктів нині – зелень – кінза, петрушка, салат, щавель тощо. До лабораторії зразки ми не носили,  а от у продавців поцікавилися, чи вони перевіряли свій товар.

І зелень виявилися у  межах норми. Її не можна купувати, коли показник перевищує дві тисячі міліграмів хімії на кілограм.  Нітрати – це природні речовини, які містяться у продуктах. Надмірна їх кількість в організмі може викликати важкі форми отруєння і навіть рак. Насправді, ніхто не каже, що потрібно зовсім відмовитися від овочів та фруктів, просто потрібно обирати ретельніше.

Майже в кожному районі міста можна зустріти от такі стихійні ринки. Асортимент тут нічим не гірший. Та чи перевіряють продавці свою продукцію?

Та більшість хмельничан нехтують звичайними правилами купівлі. І беруть там, де дешевше.

Кожен має право купувати продукти за власним розсудом. Та головне пам’ятати, що Ваше здоров’я у Ваших руках. Тому не соромтесь і вимагайте у покупців результати лабораторних досліджень.