У Хмельницькій області підрахують кількість полігонів та їх доцільність

1147

Де будувати смітєпереробні заводи, які полігони закривати та чим Хмельниччина приваблива для інвесторів. У Хмельницькій області розпочнуть досліджувати ситуацію із відходами. Нині інформація про доцільність існуючих полігонів та реальну кількість  твердих побутових відходів – просто відсутня. «Сміттєва прірва» існує не лише в нашій області, проблема переробки відходів стосується кожного населеного пункту України.

Дослідити логістику, скоротити кількість сміттєзвалищ та створити ефективність полігонів. У Хмельницькому розпочали розробку Регіонального плану поводження із твердими побутовими відходами. Нині існує реальна проблема із браком потужностей для переробки та утилізації сміття.  Відтак, переважна більшість полігонів просто переповненні і неефективні у використанні. Тому у місті продовжують активну роботу щодо вирішення цих проблем. Розробкою займатиметься департамент природних ресурсів та екології спільно із офісом «Розумне Довкілля». А от в пошуку коштів на це допомогли закордоні партнери.

Ще у 2017 році була ухвалена Національна стратегія, яка запропонувала навести лад з відходами до 2030 року. Кожна область розроблятиме власний план,виходячи із потреб регіону.

Фахівці, якіспеціалізуються на управлінні ресурсами у галузі води, енергетики та відходів, обіцяють через дев’ять місяців прорахувати усі можливі варіанти.

Згідно Нацстратегії, область мають поділити на відповідні кластери. Кожен кластер має об’єднати кілька районів, де орієнтовно проживає 400 тисяч людей, а їхні відходи на рік перевищують 100 тисяч тонн. Такі показники стануть привабливими для інвесторів і покажуть доцільність будівництва сміттєпереробного заводу.

" " " "