У Хмельницьких угіддях розпочали сезонний підрахунок диких тварин

Скоро працівникам обласних лісових та мисливських господарств стане відомо, як цьогоріч змінилося поголів'я диких тварин

966

На Хмельниччині розпочато сезонний підрахунок диких тварин, аби оцінити зміни в їхніх популяцій за минулий рік. Про це повідомило видання “ХМ-ІНСАЙД” посилаючись на джерела в Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

В ході минулорічних підрахунків в угіддях, на одну тисячу гектарів в області було зафіксовано 1061 кабана, 4508 козуль, та приблизно 30 зайців-русаків. Зміни популяцій цих та інших видів диких тварин за останній рік мають визначити до середини лютого.

«Він (підрахунок диких тварин ред.)  є  обов’язковим для  всіх  користувачів  мисливських господарств  і  проводиться  щороку з  метою  визначення  видового  складу,  встановлення  місця  проживання  тварин,  іх  міграції,  територіального  розміщення,  чисельності  в  різних  угіддях», – наголосили в установі.

Загалом на Хмельниччині налічується 34 користувачів мисливських угідь загальною площею 1,4 мільйона гектарів. З них 274 тисяч – лісові угіддя, 1,1 млн – польві та 49 тисяч – водно-болотні.

Аби здійснити облік диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин, лісівники Хмельниччини користуються різними методами. Наприклад, найкращим помічником для підрахунку називають сніг, оскільки за слідами тварин можна дізнатися чимало інформації.

Також рахують звірину шляхом  спостереження  на  підгодівельних  майданчиках, шумового  прогону. Опитують майстрів лісу про наявність тих чи інших видів тварин на своїй дільниці, співвідношення самців, самок і молодняка.

«Найбільш  розповсюдженими  видами у нашій місцевості є заєць,  лисиця, козуля, олень плямистий, кабан, лось, вовк», – розповіли лісівники.

У відомстві зазначили, що на основі результатів обліку готуються ліміти відстрілу, відлову диких звірів у мисливському сезоні 2021-2022 років. Так, в сезоні 2020-2021 років всіма користувачами області планувалося добути 132 кабани, 240 козуль, майже 7 тисяч зайців-русаків.

Читайте також: На Хмельниччині можуть створити притулок для тварин

Облік диких тварин допомагає ще й дізнатись, на який вид звернути увагу для збільшення поголів’я, а також в яких місцях регулювати чисельність хижаків, які є серйозною загрозою для молодняка козуль і зайців.

" " " "