У Наркевицькій ОТГ відкрили комунальну хлібопекарню . Підсумки тижня .

1535

Запашний хліб власного виробництва та перша річниця громадського формування. У Наркевицькій об’єднаній територіальній громаді цього тижня подвійне свято. В одному із населених пунктів громади – Юхимівцях  відкрили комунальну хлібопекарню. Частково її створення профінансувала сама тергромада, частину коштів дав Європейський Союз. Булочки, піца чи різноманітні види хліба – тут щодня можуть виготовляти до восьми сотень штук хлібо-булочних виробів. Друга причина – річниця Наркевицького громадському формування «Громада і порядок». Його одинадцятеро добровольців на громадських засадах допомагають поліції слідкувати за безпекою та порядком у тергромаді, адже одного дільничного замало. Крім того, тут зрозуміли, що вирішувати проблеми ще на стадії їх зародження ефективніше, тож для школярів організували так звану школу медіації.

Десять видів хліба, вісім різновидів – булочних виробів. Поки що це – увесь асортимент щойно відкритої комунальної хлібопекарні у Юхимівцях – одному із населених пунктів Наркевицької об’єднаної територіальної громади.

Рецептури беруться із досвіду, каже пані Наталія – головна пекарка. У неї більш як тридцять років стажу у хлібопекарській галузі. Собівартість і відпускну ціну вираховує самотужки, так один буханець відпускають по вісім гривень.

За раз у цю хлібопічку вміщується сотня хлібин або двісті різноманітних булочок. Цими виробами планують забезпечувати свої навчальні заклади, а їх у громаді налічують аж вісім.

Вартість такого хлібопекарського обладнання склала сімсот тисяч гривень. Втім, із грошима громаді допомогли.

А ще кілька років тому це приміщення використовували, як школу. Вона була малокомплектною, тому й закрилася. Тепер будівлі надали нове дихання. Втім, місця тут ще чимало – якщо буде потреба, зможуть розширюватися. Спробувати втілити в життя подібну ідею хочуть і в іншому кутку краю – у Ганнопільській тергромаді.

Крім свіжого хліба Наркевицька громада отримала ще один важливий бонус – п’ятьох місцевих жительок вдалося тут офіційно працевлаштувати. А це пані Сніжана. За освітою – земле впорядниця, за покликанням – захисниця громадського порядку. Вона очолює громадське формування «Громада і порядок» у Наркевичах. Під її керівництвом одинадцятеро добровольців допомагають поліції забезпечувати порядок у громаді.

Далеко не всі права, котрі мають патрульні, так само належать і «дружинникам». Фактично сфера їхнього впливу – профілактика, попереджування злочинності.

А ще не дають кривдити рідних домашнім тиранам – стримують домашнє насилля до приїзду поліцейських. Кажуть, таким чином кількість правопорушень значно знизилася. Всього в області нині діють понад п’ять десятків громадських формувань, подібне Наркевицькому є лише у Колибаївській ОТГ. Щораз більше інших громад замислюються над утворенням поліцейської служби у себе.

У кожного бачення різне, тому Хмельницький центр розвитку місцевого самоврядування і запросив представників тер громад області, аби наочно продемонструвати практичне втілення в життя проекту «Сусідської взаємодопомоги» й громадських формувань.

Відео одразу потрапляє на монітор комп’ютера голови ОТГ. Кажуть, це – один із найкращих способів профілактики як злочинів так і адмінправопорушень. А ще школярі не курять й не розпивають алкоголю, щонайменше на вулицях Наркевичів. До юні, тут, до речі, особлива увага. Влітку започаткували школу медіації. Роман – один із її випускників.

Це – лише частина із того, чим нині вже може похвалитися Наркевицька ОТГ. Дороги – слабке місце, кажуть кілька років більшість коштів із бюджету спрямовували на будівництво водогонів у населених пунктах, тож на інші потреби грошей – не вистачає.

Втім, 280 тисяч гривень на ремонт цього приміщення в бюджеті знайшли. Тут беде центр надання адміністративних послуг. Поки що ЦНАП знаходиться  в приміщенні селищної ради.

На відкриття чекають орієнтовно за двадцять днів.