Замок у Старокостянтинові поповнився колекцією портретів роду князів Острозьких

Загалом у новоствореній колекції – 11 картин, на яких зображені знатні особи та події з їхнього життя

1140

У Старокостянтинові з’явилась портретна галерея, з якої можна буде дізнатися, якими були на вигляд члени заможного і шляхетного роду князів Острозьких. Експозицію розмістили в історико-культурному музеї “Старий Костянтинів”, в одному з приміщень замку князів Острозьких. Зараз колекція налічує 11 полотен, причому деякі з них доволі великі – до півтора метра “на зріст”, розповідає медіа-ресурс “Є”.

Створення галереї портретів князівського роду – один із елементів концепції розвитку замку Острозьких. Керівництво музею та мерія Старокостянтинова прагнуть перетворити замок на справжню перлину, що вабитиме до себе туристичний люд, який подорожує Поділлям.

“Ми попрацювали з істориками, нам допомагали навіть науковці з Острога. Відтворені на полотні картини – репродукції портретів відомого роду, – каже начальник управління культурної політики і ресурсів виконкому міської ради Василь Муляр.

Читайте також: Хмельницький-2020: грошей катастрофічно мало, але будівництво не припинятимуть

Одна з картин взагалі виконана місцевим художником за фотографією художнього полотна. Цікава її історія. Після Пилявецької битви гетьман Богдан Хмельницький проводив у старокостянтинівському замку старшинську раду. Цей момент був зображений на полотні, яке зберігалося в замку Острозьких до моменту закриття музею у 1954 році. Після того, як музей відродили вже в сучасній Україні, тієї картини не знайшли: вона десь “розчинилась” у приватних колекціях. І то – в ліпшому випадку.

Але збереглося фото цієї картини. От саме за цим знімком художник відтворив загублене полотно. Наскільки йому це вдалося, можна оцінити, відвідавши замок і подивившись його експонати. В експозиції – портрети засновника міста князя Василя-Костянтина Острозького, його дружини Софії Тарновської, а також його батька Костянтина Івановича, дядька Федора, синів – Януша та Олександра, а також інших членів родини.