Від кору продовжують помирати діти. Підсумки тижня .

1184

Від кору продовжують помирати діти. Минулого тижня від цієї хвороби в Україні померла ще одна дитина. До слова щеплення проти кору у малюка не було. З початку січня в Україні захворіло на кір 1285 осіб. Найбільш складна ситуація в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській та Одеській областях. На Хмельниччині спалаху цієї інфекції немає, хоч і є поодинокі випадки захворювання. Епідеміологи кажуть – практично в усіх випадках інфекція була завезена до нас студентами та заробітчанами, які повернулись додому на новорічні свята з неблагополучних щодо захворюваності на кір областей. Лікарі наголошують – єдиним способом убезпечити себе від кору є вакцинація.

14 випадків захворюваності на кір офіційно зареєстрували на Хмельниччині у 2017 році. З початку 2018 року в міську інфекційну лікарню поступила одна дитина з підозрою на кір. Практично в усіх випадках інфекція була завезена в область студентами та заробітчанами, які повернулись додому на новорічні свята з неблагополучних щодо захворюваності на кір областей.

Кір є однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку. Більшість смертельних випадків кору стаються через ускладнення, пов’язані з цією хворобою. Найчастіше ускладнення розвиваються у дітей віком до п’яти років. Однак в останні роки кір часто зустрічається і в дорослих, і має більш важкий перебіг, ніж у дітей.

Ліків від вірусу немає. Єдиний спосіб уберегтися – це зробити щеплення. Його кожному з нас повинні були робити в 1 рік після народження та в 6 років. Хоч вакцина і не захищає на сто відсотків від вірусу, але виключає ймовірність появи ускладнень, які супроводжуються захворюванням. В міському управлінні охорони здоров’я запевнили – вакцинами хмельницькі дітлахи забезпечені сповна.

Із поширенням хвороби країною, хмельницькі батьки почали активніше вакцинувати своїх малюків. Власне, лікарі кажуть, якщо дитина не була щеплена взагалі, але мала контакт із хворим на кір, то протягом трьох діб необхідно провести вакцинування, аби хвороба не дала ускладнень.

Щоб зробити щеплення в дорослому віці, вакцину доведеться купувати за власні кошти. Щоправда знайти препарат не так вже й легко. Ми телефонували до міських аптек

А також шукали вакцину в інтернет аптеках. Та на жаль ліків ніде немає. Єдине місце де можна замовити препарат для щеплення – це місцева комунальна аптека.

Лікарі переконують – вакцинуватись варто, аби уберегти своє здоров’я та здоров’я своїх дітей. Більше того, днями виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун виступила за посилення відповідальності за відмову від вакцинації, як це зроблено в усьому цивілізованому світі. Нині в Україні не передбачено адміністративної або кримінальної відповідальності за відмову щеплюватись. У міністерстві наголошують, що за умови охоплення вакцинацією на рівні 98% дітей і дорослих, смертельним випадкам і госпіталізації можна запобігти.

 

" " " "