Як реабілітовують передчасно народжених у Хмельницькому?

1537

«Ранні пташки» або передчасно народжені діти з’являються на світ дуже часто. Нині кожна десята дитина народжується недоношеною. Вага малюків, яких можуть виходити лікарі, починається від півкілограма. Але це не означає, що таке виходжування буде легким чи швидким. Батьки мусять бути готовими боротися за здоров’я свого нащадка роками, якщо не все життя. І їм необхідна суспільна підтримка. У переддень передчасно народжених дітей Наталка Бахамент завітала до реабілітаційного центр, де «ранніх пташок» навчають літати.

Так дитина плаче постійно, коли збирається на дощ, каже мама Іванки. Та це вже квіточки – найстрашніше родина пережила два роки і два місяці  тому. Тоді на сьомому місяці народилася дівчинка – рання пташка.

А це і температура тіла, і стабілізація дихання. А далі з’являються типові затримки у розвитку. Дитина самотужки із здавалося б природними діями, впоратися не може.

Таким діткам допомагають дорослі – реабілітологи. Пані Юлія цим займається десятиліття. Каже чим швидше розпочати реабілітацію, тим ефективнішою вона буде.

Тут Америки не відкривають використовують традиційні для реабілітації методи. Вони орієнтовані на фізичний розвиток. Для немовлят він визначальний і сприяє швидшому розкриттю інтелекту.

Сухий басейн розвиває відчуття габаритів власного тіла, тканинна колиска – орієнтацію у просторі. Усе це в комплексі із психологами, логопедами й іншими спеціалістами. Саме тому у Соціальному центрі для реабілітації дітей та молоді із особливими потребами запроваджують послугу раннього втручання.

До кожної дитини підходять індивідуально. Так само і до батьків… Тим, у кого грошей немає – допомогу надають безкоштовно.