Як у Хмельницькому протидіють булінгу?

731

Не терпіти і не мовчати. У Хмельницькому для школярів провели семінар «Протидій булінгу!». Лекторами стали патрульні поліцейські та психологи. Учням середньої школи вони розповіли про цькування, його причину та методи боротьби. Перше, чого не любить булінг, – розголос. Тому, якщо є проблема, – про неї потрібно говорити.

Цькування, яке постійно повторюється. У багатопрофільному ліцеї міста провели семінар «Протидій булінгу!». Патрульні та психологи розповіли про цькування, його витоки та як з ним боротися.

Хоча й у ліцеї такої проблеми немає, втім превенція не завадить. Все тому, що булера, кажуть психологи, розгледіти важко. Найчастіше це – учень, який хоче виділятися, та так, що страждають інші. Аби не стати жертвою цькування потрібно дотримуватися кількох правил. Перше, чого не любить булінг, – розголос. Тому, якщо є проблема, – про неї потрібно говорити.

Мовчання, кажуть психологи, ні до чого доброго не приведе. Навпаки тільки нашкодить. Найчастіше образи та цькування за шкільної парти діти несуть у доросле життя.

Якщо повідомити вчасно – цих наслідків можна уникнути. Окрім того, що булер припинить цькувати, то ще й понесе адміністративну відповідальність.

Штраф за цькування, до слова, немаленький – від 850 до 3400 гривень або громадські роботи. Тому, кажуть патрульні, краще не булити, а шукати інші способи виділитися.

" " " "