Які фінанси отримають міста у 2019 році. Засідання регіональної платформи.

773

Через децентралізацію доходи на місцях для громад зросли, а з ними і зобов’язання. Разом з тим міста продовжують утримувати значну частину об’єктів.  А керівники  не завжди мають  фінансове забезпечення для доріг, освіти та медицини.

Асоціація міст України в рамках проекту «Пульс»  провела  регіональну платформу  у Хмельницькому. Дорожнє покриття, лікарні та профтехосвіта. Це далеко не весь перелік  об’єктів, що «тягнуть» міські бюджети. З кожним роком, нарікають мери, все важче  даються  ремонти та модернізації .

Обласна казна невпинно зменшується. Часто-густо районний чи міський бюджет не в змозі надавати кошти на комунальний заклад, а ОТГ не хочуть брати зайвий клопіт у своє відання.

Як каже міський голова Славути, і нині  органи самоврядування покликані виконувати делеговані повноваження. На це ідуть значні  кошти, що могли би зміцнити інфраструктуру міст.

Очільники  міст та ОТГ за справедливий розподіл бюджету на утримання автошляхів комунальної власності. Для цього планують подавати пропозиції у столицю.