Забруднений Буг.

1838

Каламутна річка, смердюча вода. Екологи виявили забруднення Південного Бугу. Поки екоінспекція взяла забір води у декількох місцях водойми. Хмельничани тим часом б’ють на сполох – побоюються, що нечистоти могли потрапити у питну воду. Проте науковці кажуть, перейматися  краяним нічого, адже живильна волога надходить із Чернелівки. А от для наших сусідів із Вінниці загроза дійсно є, адже саме вони споживають воду з Бугу.

Автор: Чому смердить вода? Цю причину намагалися з’ясувати хмельницькі екологи. Відтак, влаштували  забір води вздовж гирла водойми. Вже не вперше найбільша річка, що протікає через обласний центр, стає забрудненою. Інспектори попередньо виявили тривожні показники.

П’ятдесят відтінків сірого./Файл 148-152/Саме так можна охарактеризувати забарвлення водойми, що змінюється  у Бузі у сторону Летичева. Хоча загибелі риби екоіспектори не констатують, все ж сморід та зміна кольору – тривожні показники. Таку картину могли спричинити викиди від господарської діяльності одного з підприємств.

Очисні споруди «Хмельницькводоканалу», що знаходяться у мікрорайоні Раково, мають вихід до стічних вод правої притоки Бугу. Проте у підприємстві кажуть, щоразу беруть проби очищених стоків.

Очисні споруди тут запущені у дію ще з 80-их років минулого століття. Відтоді, кажуть на підприємстві, тут ні разу не було капітального ремонту. Про це красномовно свідчать поіржавілі труби та обладнання./Кадр 136/ На місцевих колекторах збираються викиди з підприємств міста та стоки з будинків. Працюють очисні не на повну потужність.

Аби з’ясувати походження забруднення, екологи брали на обстеження /файл 136 /зразки води у декількох місцях. Ближче до Летичева /файл 184 /показники кисню нормалізувалися. Так,за кілька десятків кілометрів від обласного центру сморід від водойми зник. Проте остаточні показники інспектори обіцяли оприлюднити через тиждень – саме тоді будуть відому результати хімічного та біологічного дослідження, а значить – і той, хто спустив нечистоти у річку.

На водосховищі Щедрівської ГЕС показники кисню у нормі. Поряд з тим тут спостерігається «цвітіння» води – через розмноження водоростей тут змінюється колір річки. /Кадри 205- 210/І таким чином вона самотужки частково очищується. Хмельничанам через перевірку Бугу варто не боятися – на якість питної води забруднення не вплине. Чого не скажеш про сусідів. Ще кілька днів тому вінничани виявили, що з їхніх кранів тече рідина з неприємним болотним запахом.

 

" " " "