dumskaya.net – Чим годувати бездомних тварин і як побудувати для них будиночок

321

Як обігріти тварину

Важливо, щоб у зимовий період у бездомних кішок та собак був доступ у підвали багатоквартирних будинків. Тому зоозахисники просять не забивати їх вікна та вентиляцію дошками.

Нічого страшного не станеться, якщо ви пустите бездомне погрітися у під’їзд. Це ніяк не приведе до розмноження бліх, а ось врятувати життя коту чи собаці допоможе.

Будьте обережні! Перевіряйте автомобілі перед тим, як сісти за кермо. Багато тварин залазю під колеса, щоб зігрітися.

Будка для тварин своїми руками

Якщо дати притулок бездомній тварині немає можливості, спробуйте змайструвати їй будку або будиночок. Ось, що пропонують робити українці у соціальних мережах:

  • зберіть пластикові пляшки (на один будиночок потрібно 40-50 штук);
  • засипте в пляшки піску для їх фіксації та крихт пінопласту – для утеплення;
  • з’єднайте пляшки між собою у вигляді будиночка з плоским дахом або ящика, та скріпіть їх скотчем;
  • обтягніть всю конструкцію плівкою;
  • під основу будки (там, де підлога) помістіть шматок пінопласту або дерев’яної дошки, зверху накрийте картоном і чимось теплим.

Ще зробити будку або будиночок можна зі звичайної картонної коробки. Обмотайте її зовні скотчем і клейонкою, щоб папір не вбирав вологу. Розмістіть на дерев’яному піддоні, а всередину засипте сіно або покладіть старий теплий одяг.

Чим годувати бездомних тварин узимку

Багато ветеринарів та зоозахисників радять годувати бездомних тварин теплою їжею. Наприклад, приготувати гарячу кашу, суп, бульйон із залишків м’яса та овочів або залити сухий корм теплою водою.

Нашим читачам ветеринар-дерматолог та орнітолог Ілона Кандилян пропонує годувати тварин рубцем, курячими шийками та спинками, будь-якими м’ясними обрізками, ковбасою та паштетом для тварин. Щенятам і кошеням краще давати теплі консерви, оскільки вони легко засвоюються.

А от годувати дворових котів і собак звичайною ковбасою, сосисками, молоком і молочними продуктами не можна — це може призвести до діареї і болю в животі. Цілком варто відмовитися і від кісток (також курячі крила та риба) — вони застряють у горлі і можуть проткнути шлунок.

Небезпечно давати хліб і хлібобулочні вироби — тварини погано засвоюють борошняне, вони викликає здуття. Крім їжі, наливайте котам та собакам теплу воду, особливо, якщо годуєте сухим кормом. Вона швидко не змерзне і тварина зможе навіть зігрітися.

Як допомогти травмованій тварині

Якщо це рана, її потрібно промити розчином хлоридом натрію (ціна в аптеці близько 11 гривень за 100 мл) і доставити тварину до лікаря (поки рана свіжа). Якщо рана стара, невелика та життю не загрожує, її необхідно промивати 2-3 рази на день. Можна використовувати мазь з антибактеріальним ефектом, наприклад, Банеоцин. У разі забиття у тварини — лише огляд лікаря.

Як піклуватися про птахів

Орнітолог Ілона Кандилян не рекомендує цілеспрямовано підгодовувати диких птахів, проте «міських» можна:

«Для початку я хотіла б нагадати, що годівниці — це створення одного постійного джерела бактерій, вірусів і паразитів. Прилетіла хвора пташка, поїла, спорожніла і полетіла. Прилетіла інша пташка, поїла цей корм з відходами, заразилася, полетіла. Тому я не прихильник годівниць та годування диких птахів, особливо у тих регіонах, де немає стійких морозів.

Однак я вважаю, що «міські» птахи в холодну пору року потребують додаткового джерела харчування. Хоча це і є справжнісіньке втручання в навколишнє середовище і в природне регулювання популяції птахів. Але ж ми й так втручаємося, рятуючи всіх цих голубів, граків, ворон, горобців та інших птахів цілий рік.

Не треба годувати птахів хлібом та булочками. Їх можна підгодовувати пшеничною та кукурудзяною крупою, перлівкою, просом, сирим насінням, квасолею, вівсянкою, горохом, льоном, сушеними ягодами, кормом для птахів і навіть несолоним салом», — пояснила ветеринар.

Програми для бездомних тварин у Львові

Щороку в Одесі діє програма безкоштовної вакцинації, стерилізації та чіпування безпритульних тварин.

Але як нам відповіли у прес-службі міськради, згідно із законом воєнного часу, вона зараз не діє. Однак у рамках програми «Захисти свою тварину» (IFAW) відбувається безкоштовна стерилізація кішок у ветеринарній клініці «ВетПрем’єр» (Іцхака Рабіна, 7). Попередньо дзвонити за номером: (067) 822-52-52.

Анастасія ЄПУР

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram канал! Новини, фоторепортажі та історичні факти про Одесу.

Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.



[ad_2]

Source link

" " " "