dumskaya.net – Інтерв’ю Зеленського американській газеті: коли будуть переговори

146

Київ, Україна.

Путін — це кашалот, який проковтнув два регіони і тепер каже: заморозьте конфлікт

Будь-яке припинення вогню, яке дозволить Росії зберегти українські території, захоплені після вторгнення у лютому, лише сприятиме ще ширшому конфлікту, даючи Москві необхідну можливість поповнити сили та переозброїтися для наступного раунду, попередив президент України Володимир Зеленський.

— Заморожування конфлікту з Російською Федерацією означає паузу, яка дає Росії перерву для відпочинку, — сказав Зеленський в інтерв’ю The Wall Street Journal у сильно укріпленому президентському офісі в Києві в п’ятницю. — Вони не використовують цю паузу, щоб змінити свою геополітику чи відмовитись від претензій на колишні радянські республіки.

Зеленський виклав свої погляди на критичний момент війни, коли економічний біль від конфлікту шириться у всьому світі, а військовий прогрес Росії сповільнюється, а обидві сторони виснажені після п’яти місяців кровопролитних боїв. Зростання цін на енергоносії та продукти харчування у поєднанні з перспективою припинення постачання російського природного газу цієї зими загрожує підштовхнути Європу до рецесії, відчуваючи рішучість Заходу саме тоді, коли Москва прагне розділити Західний альянс.

США заявили, що розглядають можливість надання винищувачів українським силам, що може стати значним розширенням ролі США у конфлікті.

Російські офіційні особи неодноразово висловлювали надію, що економічні труднощі послаблять критично важливу американську та європейську підтримку України, чинячи тиск на Київ, щоб той врегулював конфлікт на вигідних для Москви умовах, наприклад, дозволивши Росії зберегти недавно завойовані частини південної та східної України.

Одягнений у свою фірмову військову форму, Зеленський визнав, що вторгнення Росії завдало шкоди західним компаніям та споживачам, і похвалив союзників країни за те, що вони відмовилися піддатися російському шантажу та продовжили надавати Україні можливість протистояти набагато могутнішому ворогові.

— Я вдячний людям там. Їм важко, у них зараз високі ціни, вони мають дискомфорт через цю війну, через кризи, які сфабрикували росіяни, – сказав президент України. «Але це питання цінностей. Дипломатичні поступки Москві сьогодні можуть дещо стабілізувати ринки, але дадуть лише тимчасовий перепочинок та бумеранг у майбутньому», – додав він.

У той час як запеклий український опір відкинув російські сили від Києва та інших частин північної України у березні та квітні, Москва все ще контролює більшість південних областей Херсона та Запоріжжя. Росія почала видавати паспорти жителям цих регіонів і переводити торгівлю там на рублі, потенційно готуючись до анексії найближчими місяцями. Президент Росії Володимир Путін цього тижня звинуватив пана Зеленського в небажанні дипломатичного рішення, яке зупинило б бойові дії.

— Це кашалот, який проковтнув два регіони і тепер каже: заморозьте конфлікт, — відповів Зеленський, порівнявши Росію із найбільшим зубастим китом. — Потім відпочине і за два-три роки захопить ще два регіони і знову скаже: заморозьте конфлікт. І це триватиме дедалі далі. Сто відсотків.

Так звані Мінські угоди, які Київ підписав із Росією під тиском Німеччини та Франції у 2014 та 2015 роках, дозволили Москві консолідувати контроль над частинами Донбасу та послабити Україну, заклавши основу для вторгнення цього року.

В останні два місяці російські сили зосередилися на захопленні частин, що контролюються Україною, східної Луганської та Донецької областей, спільно відомих як Донбас, де Москва створила проксі-державки після першого втручання в 2014 році. Після важких боїв на початку цього місяця Україна все ще контролює понад третину Донецька, і російські війська не просунулися там за останні два тижні, незважаючи на невпинні бої.

Путін сильно недооцінив Україну, пан Зеленський сказав:

— Він відкрив рота, як пітон, і подумав, що ми ще один зайчик. Але ми не зайчики, і виявилося, що він не може нас проковтнути, дійсно ризикує бути розірваним.

Втрати ЗСУ в кілька разів менші за російські

Нещодавні поставки американської та союзницької зброї, у тому числі реактивних систем залпового вогню «Хімарс» та 155-мм гаубиць, допомогли пригальмувати наступ Росії на Донбасі та стабілізувати ситуацію, сказав Зеленський. За його словами, росіяни щодня випускали 12 тисяч артилерійських снарядів проти 1000-2000 з боку України. Зараз, додав він, Україна може випускати близько 6000 снарядів на день, тоді як Росія починає відчувати нестачу боєприпасів та військ.

Ця зміна балансу вогневих засобів спричинила зменшення втрат українців, сказав Зеленський. За його словами, на піку боїв у травні та червні Україна втрачала від 100 до 200 військових на день; Сьогодні кількість загиблих скоротилася до 30 чоловік на день і близько 250 поранених.

— Я можу вам сказати точно, бо я живу з цим щодня, – сказав український президент, дістаючи смартфон, щоб ознайомитися з цими фотографіями, які щойно надали військові.

Хоча пан Зеленський відмовився оприлюднити загальні втрати українських військових з початку війни, посилаючись на військову політику, він сказав, що вони у кілька разів менші, ніж у Росії. Українські військові стверджують, що в Україні загинуло 39 тисяч російських військових, тоді як західні оцінки становлять приблизно половину цієї цифри. Востаннє Росія оприлюднила дані про кількість жертв у березні.

Стабілізація лінії фронту на Донбасі дозволить Україні просуватися за іншими напрямками, зазначив Зеленський. У той час як військові аналітики вважають, що Україна віддасть пріоритет відображенню Херсона цього літа, Зеленський відмовився обговорювати, де і коли Україна планує розпочати контрнаступ.

“Він приїхав сюди без розмов, убив людей, перемістив 12 мільйонів, а тепер каже, що Україна не хоче вести переговори”

Раніше цього тижня Путін заявив, що українська та російська делегації досягли проекту мирної угоди на переговорах у Стамбулі наприкінці березня і звинуватив Київ у недотриманні угоди. Пан Зеленський у п’ятницю відкинув затвердження Путіна як «повне марення». Київ, сказав український президент, відчайдушно намагався знайти дипломатичне рішення з Москвою перед вторгненням 24 лютого, але протягом трьох років Путін навіть не брав слухавки під час телефонного дзвінка.

— Він приїхав сюди без розмов, убив людей, перемістив 12 мільйонів, а тепер каже, що Україна не хоче переговори, — вигукнув пан Зеленський. Вони просто вбивають людей, руйнують міста, заходять до них, а потім кажуть: Давайте домовитись. З ким вони можуть говорити? З камінням? Вони у крові і цю кров неможливо змити. Ми не дамо їм змити.

Наразі, після всіх трагедій останніх п’яти місяців, громадяни України не налаштовані на переговори з Росією, додав Зеленський.

— Суспільство вірить, що спочатку потрібно звільнити всі території, а потім можна буде домовлятися про те, що робити і як жити у наступні віки», — сказав він. “Наші люди впевнені, що ми можемо це зробити. І що швидше ми це зробимо, то менше помре.

— Ми б віддали перевагу деокупації не військовим способом і щоб врятувати життя, — сказав він. — Але ми маємо справу з тим, з ким маємо справу. Поки їм не розб’ють морду, вони нічого не зрозуміють.

Західні поставки Himars, хоч і становлять суттєву різницю, набагато нижчі від того, що потрібно Україні, щоб переламати ситуацію, сказав Зеленський. Однак ще гострішою потребою системи протиповітряної оборони, які могли б завадити Росії обрушити ракети великої дальності на мирні міста за сотні миль від лінії фронту, сказав він. США та Німеччина пообіцяли, але ще не надали такі системи великої території.

Ці кошти протиповітряної оборони коштували б набагато дешевше для США та Європи, ніж утримувати на плаву українську економіку з дефіцитом місячного бюджету 5 мільярдів доларів, сказав Зеленський. Понад шість мільйонів українців залишили країну з лютого, і більшість із них залишаються за межами країни, переважно в Європі.

— Чому економіка не працює? Тому що люди за кордоном, жінки та діти, – сказав Зеленський. — Жінка, яка повертається з дитиною, доки її чоловік бореться, вона має йти на роботу. Але всі бояться відправляти дітей до школи через ракети.

«Я живу на роботі, я прокидаюся на роботі»

44-річний колишній комік, обраний на антикорупційній кампанії, набравши 73% голосів у 2019 році, Зеленський різко змінив життя як лідер воєнного часу після вторгнення. Відмовившись покинути Київ, коли російські війська наблизилися до нього в лютому, він залишився в урядовій зоні на вершині пагорба у Печерському районі міста, яку російські агенти намагалися атакувати у перші дні війни.

Пан Зеленський, який із лютого виїжджає з Києва лише для того, щоб відвідати прифронтові міста, вдень і вночі знаходиться у президентській резиденції, вікна якої заставлені мішками з піском, а на вулиці стоїть бронетехніка. Він сказав, що його звичайний день починається з пробудження та перевірки останньої кількості втрат та новин про російські ракетні атаки.

— Я приходив на роботу з дому, як і будь-яка інша людина, а після роботи йшов додому, — сумно сказав Зеленський. — Я прокидався, їв, займався спортом і приходив на роботу… Тепер я живу на роботі, я прокидаюся на роботі.

На його ранкових зустрічах військові чиновники звітують про останню ситуацію на фронті, міністри розповідають йому про брак палива та пошкодження інфраструктури внаслідок російських ракетних атак, а представники оборони та дипломати інформують його про постачання західної зброї.

— Йдеться про те, як ми ремонтуємо залізниці, мости, тунелі, як ми перехитримо росіян, – сказав він. Потім Зеленський повідомив, що переходить до дипломатичної роботи, спілкуючись із іноземними лідерами. Деякі з найближчих союзників, за його словами, постійно спілкуються із ним через WhatsApp.

Пізно ввечері, коли ця робота здебільшого виконана, український президент зазвичай сідає записувати свій щоденний відеозвернення до нації та світу. Поширення українського наративу — і протидія російській пропаганді — було ключовим інструментом у війні, сказав Зеленський, який колись керував телевізійною компанією. “Це була потужна зброя, якій вдалося вплинути на постачання інших видів зброї”, – посміхнувся він.

Часті промови пана Зеленського перед аудиторіями, починаючи від парламентів та музичного фестивалю в Гластонбері, і закінчуючи церемоніями відкриття університетів, мета яких — чинити тиск на уряди в усьому світі, звертаючись безпосередньо до їхніх виборців, та запобігати втомі від України, залишаючи справу країни у заголовках. .

За його словами, політики у демократичних країнах іноді можуть діяти проти громадської думки. «Але коли йдеться про боротьбу за свободу, про тиранію, про обмеження основних прав людей, про війну, тоді ви не маєте права йти проти суспільства, бо воно вас обрало». Це обмеження стосується й пана Зеленського. Опитування Wall Street Journal і NORC минулого місяця показало, що 89% українців виступають проти мирної угоди, яка передбачала б поступку будь-якої території, захопленої Росією цього року.

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram канал! Новини, фоторепортажі та історичні факти про Одесу.

Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.



[ad_2]

Source link

" " " "