До Дня Незалежності, 23 серпня, у Києві Рух ЧЕСНО у співпраці з Музеєм Революції Гідності відкрив вуличну виставку, в межах якої зібрані різні прояви українського інформаційного опору російським загарбникам. І особливе місце в експозиції відіграють пісні.
Після 24 лютого в українському музичному просторі з’явилося чимало нових треків, які виражали біль українського народу та вдихали його на боротьбу. Нижче наводимо зібравши найяскравіші пісні, які останні шість місяців слухала вся Україна.
Помітно також те, що символами цього опору стали і композиції, чия година, здавалося, давно минула. Проте на тлі визвольної війни ці пісні зазвучали по-новому і отримали справді друге життя.
Stefania – Kalush Orchestra. Ця пісня перемогла на “Євробаченні” 2022 року і стала справжнім європейським хітом. Після виступу у фіналі конкурсу гурт закликав врятувати Маріуполь та “Азовсталь”. “Азов” подякував гурту за підтримку. Вже після перемоги музыканты виставили на аукціоні свій кубок із “Євробачення” та рожеву панамку. Їх продали за майже 1,3 млн доларів, кошти пішли на армію.
“Ой у лузі червона калина”. Під час цієї війни столітня пісня українських січових стрільців отримала друге дихання. 27 лютого лідер гурту “Бумбокс” Андрій Хлівнюк, який вступив до лав столичної тероборони, заспівав її а капела на Софійській площі, після чого пісня стала справжнім світовим хітом. Її співали дорослі діти з різних країн, ремікс від південноафриканського музыканта The Kiffness потрапивши у всі топи на радіо, а британські рок-легенди Pink Floyd з’єдналися вперше за майже 30 років і записали свій новий хіт, у якому також є відомий приспів про червону калину.
2step – обновлений варіант пісні Їжа Ширана, який він вже після повномасштабного вторгнення записавши із солістом гурту “Антитіла” Тарасом Тополієм. Відео для кліпу записували зокрема на Харківщині, де тероборонівець Тополя допомагав медикам із пораненими. Гроші, які приносять перегляд відео на Youtube, направлені до фонду Всеукраїнської асоціації музичних подій.
“Місто Марії” – “Океан Ельзи”. Пісня легендарної української рок-групи була записана 21 квітня і присвячена героїчним захисникам Маріуполя. З початку повномасштабної війни фронтмен гурту Святослав Вакарчук вступив до лав ЗСУ і отримав спеціальне завдання від Львівської ОВА — їздити Україною і всіляко підтримувати і наполягати на військових, волонтерах та звичайних людях.
“Українська лють” – Христина Соловій. Кавер на італійську повстанську пісню Bella Ciao, яку авторка обновленого тексту Христина Соловій посвятила героям, Збройним силам України та всім, хто зараз бореться за рідну землю. Пісня була записана на початку березня 2022 року і досі залишається у топах вітчизняних хіт-парадів.
“Чуть гімн” – SKOFKA. Абсолютний антивоєнний хіт українського літа 2022 року. Цей трек SKOFKA посвятив своєму другові Валентину Валентиновичу Коноводову, який загинув, захищаючи Україну.
“Як ти?” – THE HARDKISS. Пісня із головним для всіх українців запитанням була записана у квітні 2022-го. Усі гроші від прослуховування цього пронизливого треку пішли на гуманітарні потреби, спричинені військовим вторгненням Росії. З лютого гурт THE HARDKISS активно гастролює Європою, збираючи кошти на потреби ЗСУ та гуманітарну допомогу вимушеним переселенцям.
“Шо ви браття” – Jockii Druce. Про автора вирусного треку перших днів “Шо ви браття” у своїх статтях згадували не тільки українські ЗМІ, а й британська Guardian. Пісня, опублікована на початку березня, своїм сатиричним текстом виливає гнів на врага, закликаючи українців відмовитися від думки, що вони можуть переконати своїх братів через кордон припинити їхнє вторгнення.
“Буде весна” – Макс Барських. Україномовний хіт співака з Херсону одразу відгукнувся у серцях українців. Сам Макс Барських після вторгнення росії записався до лав ЗСУ та активно допомагає армії — працює з кількома благодійними фондами, збирає гроші для армії та витрачає на ці потреби і свої власні кошти.
“Вільні люди” – “Без Обмежень”. Цей свій хіт український гурт презентував ще осенью 2021 року. Проте саме після повномасштабного вторгнення росії пісня здобула нові смисли і стала особливо популярною серед українців.
“Рідні мої” – alyona alyona feat Jerry Heil. “Цей трек про біль, про тугу, про спогади та про сімейне тепло. І про те, що саме нас усіх об’єднує, де б ми не були», – написала alyona alyona у своєму інстаграмі, розповідаючи про свою нову колаборацію з Jerry Heil. І з нею важко не погодитися. Пісня, яка вийшла якраз напередодні Пасхи 2022 року стала справжнім символом роз’єднаних війною сімей. І, хоч пісня створювалася ще вторгнення росії і за задумом йшлося в ній передусім про локдаун, після релізу слова з цього треку набуло зовсім іншого значення.
“Думі” – Артем Пивоварів feat DOROFEEVA. Новий трек зі збірки Артем Пивоварова “Твої вірші. Мої ноти” у 2022 році на кілька місяців очолив усі українські чарті. І, хоч у цієї пісні на легендарний вірш Тараса Шевченка немає нічого пов’язаного з війною, вона стала своєрідним символом єднання сучасної музики з класичною українською культурою. А рядки, в яких описано тугу за Батьківщиною, особливо відгукнулася у серцях українців.
“Окупанту” – MBreeze. Ще один музичний відгук на вторгнення росії в Україну, в якому зібрано чимало символів цієї війни. Трек яскраво і легко описує що чекає на окупанта, який зі зброєю ступив на українську землю. Самі ж учасники гурту Mountain Breeze (MBreeze), які крім цього треку створили ще кілька антивоєнних пісень, активно гастролюють Україною, даючи благодійні концерти та збираючи гроші на допомогу біженцям та ЗСУ.
“Азов Сталь” – Kozak System. Ще одна пісня, присвячена безстрашним захисникам Маріуполя. Автором її став трубач гурту Сергій Соловій, який створив композицію буквально за пів години. “Ми вважаємо цих людей абсолютними героями, символом Незламності, символом віри у Перемогу, віри в Україні. Низький уклін кожному захиснику Маріуполя. Ми дуже сподіваємося, що буде знайдений механізм, який дозволить визволити їх із плону”, — прокоментував необхідність створення такої пісні лідер Kozak System Іван Леньо.
“Враже” – Енджі Крейда. Вірш “Враже” поетесі Людмилі Горової був опублікований у мережі 22 квітня. Написаний у формі відьомського заклинання проти ворогів, а слова “Буде тобі, вороже, так, як відьма скаже” дуже швидко стали вирусними. Свій варіант пісні “Враже” записала, зокрема, рівненська виконавиця Енджі Крейда, і вже трохи більше ніж за місяць після його прем’єри кліп на цю композицію набрав понад 1 млн переглядів у YouTube.
“Додому” – Kalush feat Skofka. Ця пісня одразу після виходу у травні 2021 року стала справжнім хітом, адже в ній йдеться про тугу за місцями, де пройшло твоє дитинство. Проте після 24 лютого 2022-го композиція зазвучала геть по-новому і знову потрапила до всіх можливих українських чартів. Чи не кожен українець, який був змушений покинути своє помешкання, так чи інакше повертався до нього подумки зі словами “Де б не був, не забуду дім”.
“Доброго вечора, ми з України” – PROBASS ∆ HARDI. Як виявилось, фірмове привітання голови Миколаївської ОВА Віталія Кіма та одна із символічних фраз цієї війни — це назва популярної пісні. Трек вийшов ще осенью 2021-го, проте особливо популярним став саме цьогоріч. До слова, на ідею для пісні PROBASS ∆ HARDI наштовхнувши Марко Галаневич із гурту ДахаБраха.
“1944” – Джамала. Пісня, з якою українська виконавиця виграла конкурс Євробачення-2016, стала новим європейським хітом у 2022-му. І все тому, що з цією композицією Джамала дала низку благодійних виступів у різних країнах, що дало змогу зібрати десятки мільйонів доларів на підтримку України. Так, за даними видання Forbes українська співачка кримськотатарського походження у квітні зайняла четверту позицію у зборі коштів, що надійшла від цільових фондів та приватних осіб на підтримку України, яка бореться з російською військовою агресією. І співачка продовжує свою благодійну кампанію.
“У мене немає дому” – Один у каної. Ще одна давня пісня, яка заново увійшла у топи чартів та запитів українців у 2022-му році, незважаючи на те, що вийшла ще у 2016 році. І це не дивно, адже через російську агресію своє місце проживання змінили понад 6,5 мільйона українців.
“Обійми” – Океан Ельзи. “Коли настане день, закінчиться війна…” — мабуть, саме через ці рядки, з яких починається цей хіт, він знову став популярним сьогодні. І це незважаючи на те, що пісня вийшла 9 років тому. З початку війни на композицію “Океану Ельзи” було записано чимало каверів, а саму пісню неодноразово виконували на різноманітних концертах. Найвідоміше таке виконання — від британської рок-групи Coldplay під час його концерту у Варшаві у липні 2022-го. Фронтмен гурту Кріс Мартін тоді зізнався, що не розуміє тексту пісні, але йому вона все одно дуже подобається. А вже у серпні для виконання композиції на своєму концерті у Брюсселі Coldplay запросили її автора Святослава Вакарчука.
[ad_2]
Source link