ruxus – Китай може виграти ІІ-гонку до 2030 року

249

До 2030 року Китай перехопить глобальне технологічне лідерство у США та союзників. Про це заявили експерти Проекту спеціальних конкурентних досліджень при Комісії національної безпеки з ІІ.

В опублікованому звіті «Виклики національної конкурентоспроможності середини десятиліття» стверджується, що мікроелектроніка, штучний інтелект та 5G визначать державну міць до кінця декади.

Згідно з документом, США повністю залежать від Китаю у створенні напівпровідників. Якщо КНР захопить заводи з виробництва чіпів і перекриє постачання сировини, «американські збройні сили будуть паралізовані, а нація порине в депресію», стверджують аналітики.

Китайські фірми очолюють розробку та розгортання 5G, що дає Пекіну можливість контролювати мережеве обладнання в усьому світі.

ІІ має значення, тому що влада КНР пов’язала технологію з національною безпекою. Вашингтон має аналогічний план, проте відстає від головного конкурента на чотири роки, вважають експерти.

«Сполучені Штати не можуть продовжувати йти врозріз із критично важливими технологіями, вирішувати проблеми частинами або із запізненням пов’язувати їх вплив з майбутнім геополітики та демократії […] — наслідки надто очевидні, щоб їх можна було ігнорувати», — йдеться у доповіді.

На думку експертів, США не в змозі надолужити втрачене. Влада дозволила виробничій базі скоротитися і не змогла розглянути або розробити ефективне управління технологіями.

Частину відповідальності за це аналітики поклали на техгігантів та венчурних капіталістів.

«Технологічна екосистема розвивалася без урахування геополітичного суперництва та з відносною байдужістю до стратегічних наслідків розробок», — йдеться у документі.

За словами авторів доповіді, фірми венчурного капіталу зосередилися на зароблянні грошей, а не на довгострокових зусиллях розвитку національної могутності. Уряд також не надихнув промисловість для досягнення державних цілей.

Аналітики впевнені, що США все ще можуть відновити сильні сторони та випередити таку хвилю технологій. Для цього їм необхідно освоїти нову геометрію американських інновацій та використати її для реалізації національної переваги.

«Ми не можемо спочивати на лаврах сильної технологічної екосистеми, активного приватного сектору чи чудових ідеалів, щоб природно адаптуватися», — йдеться у звіті.

Автори доповіді пропонують США терміново переглянути свою інноваційну політику та практику. Країні необхідно забезпечити співпрацю приватного та державного секторів та пожвавити місцеве виробництво, вважають вони.

Також влада має створити національне управління ІІ, яке дозволить використовувати технологію на благо, реформувати військові стратегії та працювати з союзниками для боротьби з зусиллями Китаю.

У звіті також подано майбутнє, в якому КНР очолив глобальну технологічну першість. На думку експертів, коли це станеться, все більше країн «увійдуть в орбіту Пекіна» і наслідуватимуть його авторитарний режим.

Також Китай зможе досягти військової переваги, домінувати в інформаційному полі та платіжних системах.

Проект спеціальних конкурентних досліджень створили у 2021 році для оцінки глобальних загроз. Структуру очолює колишній директор Google Ерік Шмідт.

Нагадаємо, у липні Конгрес США прийняв закон про стимулювання виробництва чипів. За словами авторів, ініціатива зменшить залежність Сполучених Штатів від іноземних постачальників, знизить ціни на електроніку та створить тисячі нових робочих місць.

У жовтні 2021 року колишній директор Пентагону з програмного забезпечення Ніколас Чейллен заявив, що Китай уже виграв ІІ-перегонку США.

У липні Ерік Шмідт повідомив, що КНР наздоганяє Сполучені Штати в галузі штучного інтелекту та квантових обчислень швидше, ніж вважалося раніше.

Підписуйтесь на новини ForkLog у Telegram: ForkLog AI – Всі новини зі світу ІІ!

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER



[ad_2]

Source link

" " " "