Телеканал “ІРТ-Полтава” – Коли «перевзувати» авто? | ІРТ Полтава

166

Валерій Якович, водій: Змінюю, коли починається гололеда що стосується, яку фірму обирати є друзі, виходячи з цього вони кажуть: «Слухай, ось ми взяли ось такі». У мене, наприклад, зимові шини слугуватимуть 4-5 років.

Це досвід водія Валерія Яковича. А ось Роман уже їздить на зимовій гумі, хоча уточнює, що взагалі не змінює її протягом року. Говорить, що зимові не шиповані шини м’якші за інші. Завдяки цьому авто зручне у керуванні.

Роман, водій: Два роки — це можна не піклуватися про те, що на зиму треба обов’язково змінювати на нові, а після двох років треба вже нові.

Хлопець радить перед купівлею шин дізнатися більше інформації хоча б в інтернеті.

Роман, водій: Вибирати не найдешевшу гуму, краще подивитись у Ютубі огляд, витратити на це півгодини своєї години.

У свою чергу, ще один водій Руслан змінив літню гуму на зимову кілька тижнів тому. Говорить, що кожного жовтня намагається приїхати на СТО ще до значного погіршення погоди.

Руслан, водій: Якщо трохи не встигнути, тоді черги дуже великі на шиномонтажах, тому краще поки нікого немає — змінивши та й усе. У мене з заду стоїть якраз демісезонна, але то німецька, то дуже добра З нашими зимами люди комбінують по-різному.

Міняти літню гуму на зимову необхідно за середньодобової температури — +5 градусів, радить власник СТО Андрій Прокопеня. Експерт впевнений, якщо не змінити шини до настання морозів, гума стає жорсткою і втрачає прищіплення з дорогою.

Андрій Прокопеня, власник СТО: На зимовій гумі передусім сам протектор коліс, у нього більше щеплення зі льодом, зі снігом, ну також якщо ми їдемо асфальтом і виїжджаєм на льод, то відповідно машина не втрачає своїх властивостей в управлінні.

Пан Андрій не радить купувати вживані шини та від невідомих виробників. За його словами, найкращий вибір — це європейська гума, виготовлена ​​цього року. Він також додає, що в умовах українського клімату варто відмовитися від демісезонної гуми, оскільки вона втрачає свої властивості при -15, в той час як зимова витримує навіть до 30 морозу.

Андрій Прокопеня, власник СТО: У середньому її потрібно використовувати роки 3, не більше того. Якщо протектор залишився на ній і вона ще на вигляд буде виглядати в принципі як нова, то властивості самої гуми будуть вже такі, що я не рекомендую такі колеса використовувати.

Правоохоронці поки не штрафують за їзду на літній гумі восени та взимку. Однак поліція радить водіям дуже ретельно підготувати авто до настання холодів, адже йдеться про безпеку — свою та оточуючих, каже Наталія Костильова, речниця патрульної поліції Полтавщини.

Наталія Костильова, речниця патрульної поліції Полтавщини: Перше, на що потрібно звернути увагу – це аккумулятор. Саме з настанням морозів можуть виникати проблеми із запуском двигуна. Моторна олія — в’язкість олії значним чином впливає на роботу двигуна. Перед сезоном холодів варто перевірити та за необхідності замінити мастило та масляний фільтр.

Також правоохоронці рекомендують перевірити на станції техобслуговування та гальмівні колодки, та при необхідності підтягнути гальмівний трос, оскільки гололед та заметіль дуже навантажують гальмівну систему автомобіля.

[ad_2]

Source link

" " " "