Galka.if.ua – У Івано-Франківську стартував новий хоровий проект “Кирило Стеценко. Милість миру”

214

До 140-річниці від дня народження геніального українського композитора Кирила Стеценка в Івано-Франківську реалізують новий мистецький хоровий проект “Кирило Стеценко. Милість світу”.

За таку амбітну мету взялися Івано-Франківське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки спільно з камерним хором “Воскресіння”.

Кирило Стеценко. Милість світу” репрезентує шість творів знаменитого піснеспіву сакральної частини літургії, що виконується під час перетворення хліба та вина у тіло та кров Христа.

“Сьогодні диво відбувається і з українським народом. Ми викристалізувалися в єдину непокорену та незламну націю, грані якої формує сила нашої боротьби та глибина історії, мови та культури! Музика Кирила Стеценка – українця, що 100 років тому створював національну скарбницю віддано і до кінця життя, призвана об’єднати нас духовно та укріпити наш дух. І диво нашої нації – бути собою – співаючи на величному шляху до власних цілей”, – відмічають організатори.

Родзинкою проекту стане презентація фільму про Кирила Стеценка та його хорові твори “Милість миру”. Сьогодні тривають хорові зйомки у шести старовинних храмах: Костелі Успіння Пресвятої Діви Марії у Золочеві, Монастирі отців Василіян – Воздвиження Чесного Хреста Господнього у Бучачі, Костелі святого Антонія з Падуї у Збаражі, Домініканському соборі у Львові, Церкві Свята у Івано-Франківську.

“Проектом” Кирило Стеценко. Милість світу” ми творимо українську культуру сьогодення”, – додають організатори.

Фінансування проекту здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 року Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Співфінансування відбувається за підтримки міського голови Руслана Марцінківа департаментом культури Івано-Франківської міської ради: директор департаменту – Надія Загурська.

Довідково:

Кирило Григорович Стеценко (1882-1922) – український композитор, хоровий диригент і громадський діяч, один із засновників Республіканської краплі УНР, створеної для просування ідеї незалежної України та популяризації української музичної культури за кордоном. Входив до складу Собору, який проголосив створення Української Автокефальної Православної Церкви.

Стеценко – один із найяскравіших представників епохи українського музичного романтизму. У його доробку «Літургія Св. Іоана Золотоуста», «Всінощна» та «Панахіда», присвячена пам’яті М. Лисенка, кантаті, хорі а капела і з фортепіанним супроводом та обробки українських народних пісень. А ще понад 30 солоспівів на слова українських класиків, музика до п’єс, опери, колядки та щедрівки.

Кирило Стеценко пройшов шлях від учителя гімназії та регента хору духовної семінарії до головноуповноваженого з організації музичних колективів УНР, що піклується про створення хорових колективів, водночас займаючись розробкою нових освітніх програм українського національного спрямування. Він завжди ніс до людей розуміння краси та добра — того, що дає справжнє мистецтво.



[ad_2]

Source link

" " " "