Понад чверть ОТГ Хмельниччини не довели свою фінансову спроможність

Загалом територіальні громади Хмельницької області не змогли залучити до своїх бюджетів 22,3 мільйона гривень, що були закладені у бюджетних планах

2431

12 із 44 об’єднаних територіальних громад Хмельниччини у минулому році не змогли виконати плани власних бюджетних надходжень. Про це йшлося на селекторній нараді, яку провів голова ОДА Дмитро Габінет із керівниками ОТГ та районів Хмельниччини.

Загалом ситуація із наповненням місцевих бюджетів викликає тривогу. Понад чверть громад Хмельниччини, за підсумками минулого року, не змогли довести свою фінансову спроможність. Причин тут може бути дві: або вони справді не здатні до самоуправління в силу певних об’єктивних обставин і потребують подальших територіальних перетворень, або у них неспроможне керівництво, яке слід міняти.

У троьох громадах області  картина зовсім розпачлива: там відсоток невиконання місцевих бюджетів становить 95%. Йдеться про Війтовецьку селищну, а також Ганнопілььску і Маківську сільські ОТГ.

Крім того, не виконані плани по бюджетних надходженнях у Дунаєвецькій, Летичівській, Новоушицькій, Меджибізькій селищних ОТГ, Шаровечківській, Берездівській, Гуменецькій сільських ОТГ, а також Красилівській і Волочиській міських громадах.

Чим упродовж року займалося керівництв цих громад, як уповноважене людьми забезпечувати нормальну життєдіяльність своїх територіальних утворень – питання риторичне.

За словами директора Департаменту фінансів ОДА Сергія Пенюшкевича, на виконання планових показників впливає наявність податкового боргу. За 11 місяців минулого року він зріс по ОТГ на 11,6%.

У такій ситуації треба терміново вирішувати як збільшити надходження до місцевих бюджетів, бо розраховувати лише на  трансферти із державної казни не можна.

Для початку Дмитро Габінет запропонував організувати методичну допомогу керівникам ОТГ саме в частині збору податкових коштів. Якщо позитивних зрушень не буде, тоді, очевидно, влада буде змушена вживати якихось інших заходів.

" " " "